Zamknij
REKLAMA

Kontenery magazynowe – najtańszy magazyn

13:14, 20.07.2020 | materiały partnera

Wybudowanie magazynu to koszty i mnóstwo formalności. Firma produkcyjna, budowlana, sklepy stacjonarne i internetowe powinny mieć magazyny. Bezpieczeństwo przechowywania produktów lub materiałów budowlanych to podstawa zachowania jakości. Jak wybudować magazyn, kiedy rozpoczyna się działalność gospodarczą lub potrzeby magazynowe stale rosną? Najwygodniejszym sposobem jest wypożyczenie lub kontenera morskiego, który idealnie sprawdza się jako magazyn, skład materiałów budowlanych, tymczasowe pomieszczenia biurowe, a nawet stałe biuro. Uniwersalizm kontenerów magazynowych to dobra wiadomość dla każdego przedsiębiorcy, który w trybie natychmiastowym potrzebuje magazynu.

Kontenery magazynowe – podręczny magazyn

Wybudowanie magazynu nie musi oznaczać brania kredytów, wielkich kosztów, wielu miesięcy budowy i bardzo drogiego utrzymania budynku. Szybszym i tańszym sposobem na postawienie magazynu jest kontener magazynowy ecocontainers.com/3-magazyn. Żadnego placu budowy i bałaganu – gotowe, olbrzymie stalowe pudło przyjeżdża we wskazane miejsce specjalnie zabezpieczonym transportem. Kontenery magazynowe mogą być wykorzystane do transportu morskiego lub lądowego oraz jako tymczasowy/stały budynek. Solidna metalowa konstrukcja zapewnia trwałość w użytkowaniu i bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów bez względu na ich rodzaj.

Bezpieczeństwo stosowania

Kontenery magazynowe stosowane są powszechnie w transporcie i logistyce. Wykorzystuje się je najczęściej do przechowywania produktów różnego rodzaju, najczęściej przechowuje się niewielkie paczki, skrzynki, worki i towary umieszczane na europaletach. Wymiary kontenerów określone są przez międzynarodowe standardy. Unifikacja ułatwia wybór kontenera w stosunku do potrzeb klienta, usprawnia załadunek i rozładunek oraz przyspiesza proces transportu. Standaryzacja jest powodem powszechnego użycia kontenerów magazynowych w transporcie morskim, drogowym, kolejowym i lotniczym. Kontenery zapewniają najlepszą ochronę towaru przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać w podczas drogi. Wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanej zawartości zapewniają także przy stałym składowaniu towaru, ponieważ są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiające osobom nieuprawnionym dostęp do ładunku. Chronią towar przed promieniowaniem słonecznym, opadami i wiatrem.

Kontenery magazynowe chłodnicze

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w branży spożywczej, zastanawiają się, czy kontenery magazynowe sprawdzą się w ich przypadku? Oczywiście, że tak. Specjalistycznym rodzajem kontenera magazynowego jest kontener-chłodnia, przystosowany do przechowywania produktów spożywczych, które wymagają niskiej temperatury. Chłodnia może służyć do transportu, jak i do stałego przechowywania, jako magazyn. Wystarczy wybrać wielkość i zamówić.

Kontenery magazynowe jako obiekty tymczasowe podczas imprez masowych

Kontenery magazynowe ecocontainers.com/17-dla-ludzi to znakomity pomysł na tymczasowy budynek, który może stać się pawilonem wystawowym, salą koncertową/zapleczem artystów lub wystawienniczą, sklepem, czy obiektem socjalnym lub biurem na budowie. Coraz popularniejsze jest wykorzystanie kontenerów na imprezach masowych i to w wielu funkcjach – od przechowalni sprzętu do hali wystawowej. Takie kontenery są dostosowane do potrzeb zwiększonego ruchu. Bardzo ważną zaletą kontenerów w kontekście imprez masowych jest ich mobilność, niskie koszty transportu i możliwość dopasowania do potrzeb wypożyczającego. Popularność kontenerów magazynowych jako obiektów tymczasowych rośnie z roku na rok.

Kontenery izolowane

Niektóre modele kontenerów są izolowane przed chłodem. Oznacza to, że ściany y pokrywa wełna mineralna osłonięta płytą MFP. Jest idealnym miejscem do przechowywania bezpiecznie surowców produkcyjnych, różnego rodzaju narzędzia, sprzętu budowlanego oraz elektronarzędzi. Kontener magazynowy izolowany można wyposażyć w wymagane instalacje i wykorzystać jako tymczasowe biuro, a nawet budynek mieszkalny dla osób poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych, typu: powodzie, osunięcia ziemi, itp. Warto dodać, że firma wynajmująca lub sprzedająca kontenery bierze odpowiedzialność za ich transport w miejsce wskazane przez klienta i pomaga w rozładunku. Profesjonalny i perfekcyjnie zorganizowany transport daje nowemu właścicielowi lub najemcy pewność, że kontener dotrze w wyznaczonym czasie i bez żadnych uszkodzeń.

Istnieją dwa sposoby, aby stać się właścicielem kontenera magazynowego i zaoszczędzić pieniądze, które zostałyby wydane na budowę magazynu: można kupić lub wynająć kontener magazynowy. Jeżeli kontener magazynowy jest potrzebny na określony czas, to najlepszym wyjściem jest jego wynajęcie. W sytuacji, kiedy kontener ma być stałym magazynem optymalną opcją, jest jego zakup. Do wyboru są kontenery magazynowe nowe lub używane – najczęściej po jednej podróży morskiej. Używane kontenery nie mają żadnych uszkodzeń i również można je dodatkowo wyposażyć, zgodnie z oczekiwaniami przyszłego użytkownika.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop