Zamknij
REKLAMA

Jak zaoszczędzić na zakupie tuszu do drukarki?

13:51, 26.06.2020 | art.sponsorowany

Zakup drukarki to pierwszy krok, aby cieszyć się możliwością drukowania różnych materiałów w zaciszu domu. Potrzebne są jeszcze materiały eksploatacyjne, a w przypadku drukarek atramentowych jest to tusz. Czy warto korzystać z promocji i robić zapasy tuszu? Czy zamienniki są równie dobre co oryginały?

Sposoby na obniżenie kosztów eksploatacji drukarki

Sklepy z materiałami eksploatacyjnymi co jakiś czas zachęcają, aby kupować tusze do drukarek, ogłaszając promocje, z których oczywiście warto skorzystać. Niektóre osoby w takiej sytuacji chętnie robią zapasy. W przypadku intensywnego użytkowania drukarki to może być dobry sposób ograniczenia kosztów eksploatacji, ale długotrwałe przechowywanie tuszów może sprawić, że skończy się ich termin przydatności, dlatego warto wziąć pod uwagę, jak szybko faktycznie tusz jest zużywany. W skali roku można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, rezygnując z oryginalnych tuszów na rzecz zamienników. Pewnie zastanawiasz się, czy zamienniki są bezpieczne dla drukarki. Oczywiście oryginały to gwarancja jakości, ale zamienników nie należy się obawiać. Przed zakupem sprawdzaj zawsze opinie na temat danego producenta i jak długo funkcjonuje na rynku. Jest coraz więcej marek, którym zależy na renomie i budowaniu mocnej pozycji, dlatego dbają o wysoką jakość zamienników. Oryginały w korzystnych cenach i zamienniki w jeszcze niższych proponuje https://www.drukuj24.pl/. Zdarza się, że zamienniki mają większą pojemność niż oryginały, co sprawia, że oszczędność jest jeszcze większa. Przy intensywnym użytkowaniu drukarki zawsze warto sprawdzać, o ile niższy jest koszt wydruku jednej strony dzięki zamiennikowi.

 

Co trzeba wiedzieć na temat daty ważności tuszów?

Kupując tusz do drukarki, trzeba mieć świadomość, że ma datę ważności określoną przez producenta. Dotyczy to zarówno oryginałów, jak i zamienników. Z tego względu należy zastanowić się nad robieniem zapasów. Może się okazać, że nie zdążymy zużyć wszystkich opakowań przed upływem terminu przydatności. Tusze najczęściej ważne są dwa lub trzy lata, ale są też takie, z których można korzystać jeszcze dłużej. Na opakowaniu powinna być wyraźnie wskazana data. Korzystając z materiałów eksploatacyjnych w okresie ich przydatności, zyskujemy pewność, że mamy do czynienia z maksymalną jakością. Trzeba jednak przy tym pamiętać o odpowiednim przechowywaniu. Tusz przechowywany w temperaturze pokojowej świetnie zachowuje swoje właściwości, ale nawet zamknięty w pudełku powinien być przechowywany z dala od słońca i sztucznych źródeł światła. Nasłonecznienie może wpłynąć na skrócenie okresu przydatności, dlatego trzymajmy go w ciemnym miejscu, np. zamykanej szafce lub szufladzie.

 

Czy tusz jest zdatny do użytku po upływie terminu przydatności?

W trosce o drukarkę lepiej unikać stosowania przeterminowanych tuszów. Tusze po upływie terminu przydatności mogą zasychać, a to wpływa niekorzystnie na dysze urządzenia i może prowadzić nawet do awarii drukarki. Nawet jeśli nie dojdzie do jej uszkodzenia, jakość wydruku może się obniżyć. Z tego względu bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup nowego tuszu. Jeżeli lubisz magazynować większe ilości materiałów eksploatacyjnych, zawsze sprawdzaj, jak długo będą użyteczne.

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop