Zamknij
REKLAMA

Polska Bezgotówkowa – kto może otrzymać darmowy terminal?

11:57, 24.06.2020 | materiały partnera

Polska Bezgotówkowa to program, dzięki któremu zwiększa się dostępność terminali płatniczych. W jego ramach przedsiębiorcy otrzymują darmowe urządzenia płatnicze. Jak to działa?

Płatności bezgotówkowe wciąż zyskują na popularności. W naszym kraju zostało wydanych już blisko 40 milionów kart płatniczych, a ich użytkownicy coraz chętniej po nie sięgają przy dokonywaniu płatności.

Jak wynika z licznych ankiet, płatności bezgotówkowe postrzegane są jako szybkie, wygodne i bezpieczne. Płatności kartą płatniczą, telefonem czy systemem BLIK zajmują kilka sekund. Co więcej, dzięki nim mamy dostęp do wszystkich środków zgromadzonych na koncie, nie ogranicza nas też ilość gotówki w portfelu. Transakcje bez gotówki są także bezpieczniejsze niż te tradycyjne. Zgubienie czy kradzież karty nie oznacza utraty środków, ponieważ w każdej chwili możemy zgłosić ten fakt i zastrzec kartę na specjalnej, całodobowej infolinii. Niestety, w przypadku kradzieży czy zgubienia gotówka jest praktycznie nie do odzyskania.

Ale transakcje bezgotówkowe są bezpieczniejsze także z innego ważnego względu. W czasie pandemii koronawirusa wielu rządzących apelowało o dokonywanie transakcji bez gotówki z uwagi na mniejsze niż w przypadku gotówki ryzyko zakażenia. W przypadku posługiwania się banknotami istnieje bowiem niebezpieczeństwo łatwego przenoszenia się groźnych dla naszego zdrowia drobnoustrojów chorobotwórczych. Z tego względu w wielu krajach banknoty dezynfekowano i poddawano kwarantannie.

Przy płatności kartą czy telefonem ryzyko jest znacznie mniejsze, ponieważ zazwyczaj jesteśmy ich jedynymi użytkownikami. Co więcej, w czasie epidemii zwiększono limity, przy których nie jest wymagane podawanie kodu PIN z 50 do 100 zł.

Polska Bezgotówkowa – kto może wziąć udział?

Z popularnością płatności bezgotówkowych nierozerwalnie związana jest dostępność terminali płatniczych. Niestety, w Polsce wciąż trudno mówić o tym, by liczba urządzeń była wystarczająca. Wciąż w wielu miejscach, takich jak np. salony fryzjerskie, kosmetyczne, gabinety rehabilitacyjne, kwiaciarnie, targi czy bazary, przyjmowana jest jedynie płatność gotówką. Bez gotówki wciąż trudno obyć się też w warsztatach samochodowych czy przy korzystaniu z usług firm remontowo-budowlanych.

Program Polska Bezgotówkowa ma na celu wsparcie przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zapewniali w swoich placówkach możliwości płacenia bezgotówkowo i ułatwienie im dostępu do terminali płatniczych. Program skierowany jest więc do tych właścicieli firm, którzy przez 12 miesięcy nie oferowali swoim klientom płatności bezgotówkowych i do tych, którzy otwierają nowy biznes. Chcesz otrzymać darmowy terminal płatniczy? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/oferta/ i weź udział w programie Polska Bezgotówkowa!

Z programu można skorzystać tylko raz. Nie mogą wziąć w nim udziału jednak franczyzobiorcy, przedsiębiorcy, którzy posiadają więcej niż 5 placówek ani jednostki administracji publicznej, szczebla rządowego i samorządowego uczestniczące w Programie upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop