Zamknij

Nowoczesny salon to coś, co kochają Polacy! Zobacz co proponujemy.

10:31, 01.06.2020 | art.sponsorowany

Choć nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że urządzane przez nas wnętrza wiele mówią o nas i o naszej osobowości, guście oraz charakterze, to musisz wiedzieć, że nowoczesne aranżacje salonów cieszą się największą popularnością. Wszystko za sprawą swojego uniwersalizmu. Coraz więcej osób wybiera luksusowe dodatki, funkcjonalne meble czy też modne akcesoria. Oszczędność i prostota formy, ponadczasowe kolory, wszechobecna przestrzeń oraz funkcjonalne rozwiązania to coś, co zawsze sprawdza się we wnętrzu nowoczesnego salonu.

Ci, którzy nieustannie dążą do harmonii i zachowywania nienagannego porządku we wnętrzach doskonale wiedzą, o czym mowa.
Styl nowoczesny jest niezwykle intrygujący. Często królują w nim połyskujące dodatki w formie frontów mebli, luster czy też odpowiedniego oświetlenia.
Ważna jest również precyzyjność w doborze mebli, kolorów ścian i dodatków – jest ona nieodłącznym elementem podczas aranżacji nowoczesnego salonu.


Co powinno znaleźć się w nowoczesnym salonie?

Salon w stylu nowoczesnym to przede wszystkim przestrzeń. Dlatego nie należy przesadzać z nadmiarem mebli, dodatków czy dekoracji – powinno być schludnie i przejrzyście. W meblach dominują proste linie, ale także kształty opierające się na planie koła.
Najważniejszym elementem, bez którego salon nie ma racji bytu, jest miejsce do wypoczynku. Najczęściej jest nim wielofunkcyjna sofa o prostym kształcie bądź obszerny narożnik z wieloma możliwościami. Te rozwiązania szczególnie sprawdzają się w pomieszczeniach, które pełnią kilka ról jednocześnie – salonu, sypialni i miejsca do wspólnego spędzania czasu z najbliższymi.

 

Meblościanka

Tak, nie przewidziałeś się. Mebel ten zwykle kojarzony jest z obszernym segmentem, zajmującym niemal całą ścianę. Jednak to już prehistoria. Dzisiejsze nowoczesne meblościanki wyróżniają się pięknym designem, funkcjonalnością i nie zajmują wiele miejsca. Mogą być naprawdę funkcjonalne!
Jednak jeśli salon nie pozwala na zagospodarowanie jednej ze ścian, doskonałą alternatywą będą zestawy mebli, które możesz swobodnie aranżować, według własnej wizji aranżacyjnej.

Można spotkać się z meblami, które opierają się na stalowej konstrukcji, nadającej wnętrzom lekkości i charakteru. Nie tylko umożliwiają organizację rzeczy znajdujących się w ich wnętrzu, ale także umożliwią skrzętne ukrycie sprzętów, które niekoniecznie chcemy wyeksponować.


Stolik kawowy

I tutaj mamy ogromne pole do popisu! W nowoczesnych salonach powinien znajdować się choć jeden mocny i wyróżniający się akcent, którym najczęściej jest właśnie stolik kawowy.
Ważna jest jego forma, zastosowane materiały oraz wygląd wizualny. Stolik kawowy powinien zapewnić idealne miejsce na odłożenie podręcznych przedmiotów, kubka z gorącą herbatą czy też słodkości. To przy nim ugościsz przybyłych przyjaciół oraz zagrasz z dziećmi w planszówki, dlatego zadbaj o jego odpowiednią wielkość – tak by nie przytłoczyć wnętrza.

Jak urządzić idealny salon?

Kolory odgrywają kluczową rolę w aranżacji nowoczesnego salonu. Idealnie dobrane mogą zupełnie odmienić wnętrze – optycznie je powiększyć bądź sprawić, że wyda się ono nieco mniejsze.
Odpowiednio dobrany kolor może mieć także wpływ na nasze samopoczucie, dlatego omijaj szerokim łukiem kolorów zbyt intensywnych – czerwieni czy fioletów, które mogą nas tylko rozpraszać.
Jeśli zastanawiasz się, jak pomalować nowoczesny salon, to zastosuj kolory z podstawowej palety barw, w której królują biele, szarości, beże oraz czernie. To klasyka, która nie zmienia się od lat!

Aby salon był zawsze modny i sprzyjał wypoczynkowi, zastosuj również odpowiednie dodatki w formie poduszek dekoracyjnych, minimalistycznych obrazów czy zasłon – zrezygnuj jednak z tych masywnych, bogato zdobionych.
Postaw także na odpowiednie oświetlenie, które stanie się kluczem do sukcesu! To właśnie ono nadaje całemu wnętrzu odpowiedniego charakteru, sprawiając, że nawet dość chłodne wnętrze staje się ciepłe i przytulne.
 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop