Zamknij

Modowi giganci też walczą z pandemią! Przekazali miliony dolarów

00:00, 28.05.2020 | artykuł sponsorowany
Fot. depositphotos

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele dziedzin życia. Nowa rzeczywistość zaczęła obowiązywać również w świecie wielkiej mody. Znani projektanci i luksusowe marki wspierają szpitale i produkują maseczki oraz przyłbice dla medyków.

Świat mody błyskawicznie zareagował na epidemię covid-19. Równie szybko, jak w lokalnych społecznościach podjęto inicjatywy takie jak sąsiedzkie wsparcie w robieniu zakupów czy opiece nad dziećmi, projektanci i znane marki zaczęli wspierać szpitale i przestawiać produkcję z odzieży na maseczki ochronne lub przyłbice dla medyków i z perfum na płyny do dezynfekcji.

Grupa LVMH - właściciel marek perfum takich jak Louis Vutton, Moet Hennessy, Dior czy Givenchy alkohol wykorzystywany do ich produkcji przeznaczył na stworzenie płynu do dezynfekcji. Firma przekazała też 40 milionów masek.

Marka Michael Kors przekazała 2 miliony dolarów na walkę z koronawirusem w stanie Nowy Jork. Ralph Lauren wsparł walkę z pandemią 10 milionami dolarów. dodatkowo marka przekazała 250 tys. masek i 25 tys. rękawic ochronnych.

Nike przeznaczyło na walkę z koronawirusem 15 milionów dolarów, a kolejne 1,6 miliona przeznaczyło na wsparcie medyczne oraz banki żywności w USA. Marka uruchomiła również programy mające na celu zbieranie środków na walkę z wirusem i zaczęła przeznaczać materiały do produkcji systemu Air Max na przyłbice dla pracowników służby zdrowia oraz kombinezony PAPR. Z kolei Adidas tworzy przyłbice przy użyciu druku 3D.

Normalną produkcję wstrzymano m.in. w Chanel. W zamian uruchomiono szycie masek oraz produkcję sprzętu medycznego. Burberry przekazało natomiast 100 tys. masek dla pracowników służby zdrowia.

Szpitale wspierają również marki pochodzące z mocno dotkniętych pandemią Włoch. Armani przekazało na walkę z covid-19 1,4 miliona dolarów. Versace wsparło OIOM kwotą ponad 200 tysięcy dolarów. Sprzęt do szpitali kupuje również Prada.

Podobnych przykładów nie brakuje również w Polsce. Sklep internetowy eobuwie.pl co tydzień uzupełnia zasoby szpitala w Zielonej Górze, gdzie wykryto pierwszy w kraju przypadek zakażenia koronawirusem. Lecznica otrzymuje m.in. 3 tys. sztuk rękawic tygodniowo, co stanowi połowę jego zapotrzebowania. Eobuwie.pl dostarcza również maseczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji i mydła antybakteryjne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop