Zamknij

Jaki zegarek sportowy wybrać?

14:14, 21.05.2020 | materiały partnera

Żyjemy w czasach, w których aktywność fizyczna zaczęła odgrywać niezwykle ważną rolę. Ludzie zdali sobie sprawę, że tylko ruch jest w stanie pozwolić im jak najdłużej cieszyć się doskonałym wyglądem, nienaganną kondycją i pełnią sił. Słowo fit pojawia się w portalach społecznościowych najczęściej. Siłownie pełne ludzi, biegacze widoczni na wszystkich ulicach miast, wciąż nowe zajęcia wspierające aktywny tryb życia. Chcąc nadzorować to nasze życie w sportowym duchu, na pewno zegarki sportowe stanowią ten rodzaj gadżetów, które wybieramy z czystą przyjemnością. Dzięki nim możemy analizować ilość zrobionych kroków, spalonych kalorii, uzyskanych prędkości podczas biegu, zrobionych kilometrów na rowerze czy rolkach.

Wybór zegarka nie jest zadaniem łatwym, gdyż ilość dostępnych na rynku produktów jest naprawdę ogromna. Na co więc zwrócić uwagę dokonując właściwego wyboru? Co stanowi element nadrzędny, na jakim na pewno należy się skupić?

Urządzenie do monitoringu aktywności

Chcąc zarządzać w odpowiedni sposób naszą aktywnością, z całą pewnością należy zakupić urządzenie, które ten monitoring będzie w stanie nam zagwarantować. Do wyboru klientów są trzy typu gadżetów. Klasyczne to zegarki sportowe vobis.pl/sport/sport-i-silownia/zegarki-sportowe, które są najbardziej popularne i wybierane przez większość. Wyglądają niczym zwykłe zegarki, więc można nosić na co dzień, a do tego mają wiele funkcji, dzięki którym wszystko dokładnie można kontrolować, sprawdzać i uwzględniać w swoich statystykach. Drugie to opaski sportowe, które zwane są często smartbandami, a więc inteligentnymi opaskami fitness. Mają niską cenę i są one bardzo proste w użytkowaniu. I trzecie, to smartwatche, a więc tak zwane minikomputery, z pomocą których możemy kontrolować większość funkcji, w tym na przykład odtwarzanie muzyki, korzystanie z aparatu, odbieranie połączeń czy wybieranie odpowiednich aplikacji. Wybierając konkretny produkt, należy zastanowić się, jaka opcja będzie dla nas najlepsza, która okaże się być dobrym wyborem, co przemawia za zakupem tej jednej konkretnej.

Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek sportowy?

Chcąc kupić zegarek sportowy, z całą pewnością należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad kilkoma niezwykle ważnymi kwestiami, dzięki którym na pewno uda nam się wybrać to, co będzie dla nas właśnie najlepsze. Zadajmy sobie więc przede wszystkim pytanie, w jakim celu go kupujemy. Zupełnie coś innego potrzebuje bowiem amator, coś innego profesjonalista. Na inny produkt zdecyduje się osoba, która potrzebuje wielu parametrów przy wyborze takiego gadżetu, inny wybierze ktoś, komu zależy jedynie na podstawowych funkcjach. Jasno należy więc określić swoje cele oraz potrzeby. Coś innego warto kupić, gdy stawiamy na sport związany z pływaniem, coś innego, gdy chcemy zegarek do biegania z pulsometrem, a na jeszcze coś innego postawimy, gdy jedynie zależy nam na liczeniu kroków. Co jeszcze jest ważne? Na pewno materiał, z jakiego takie zegarki sportowe są wykonane. Najlepszą opcją jaką można wybrać jest silikon, bo sprawdza się wszędzie, jest trwały i odporny na wszelkie warunki. Od materiału zależy w dużej mierze, jak długo dany zegarek będzie nam służył i spełniał swoje zadania. Koniecznie warto zwrócić uwagę i na odporność na wodę. Wiadomo, że jeśli pływamy ta wodoszczelność jest szczególnie ważna, ale i w innych sportach także okaże się być dobrym wyborem. Gdy biegamy lub jeździmy na rowerze, nie musimy ukrywać zegarka przed deszczem z obawą, że się zniszczy. I na końcu, bardzo duże znaczenie ma sam wygląd. Dobrze, aby zegarek prezentował się najlepiej, jak tylko to możliwe, tak, aby pasował nam pod względem designu, wykonania i ogólnej prezencji. To stanowi element niezwykle ważny i na tym właśnie należy w pełni się skupić.

Zegarek dla początkujących i zaawansowanych

Bez wątpienia zupełnie inne zegarki sportowe vobis.pl/sport/sport-i-silownia/zegarki-sportowe/polar-vantage-v-czarny należy wziąć pod uwagę, gdy kupujemy pierwszy zegarek i chcemy z niego korzystać amatorsko, a zupełnie inny model sprawdzi się w przypadku bardziej profesjonalnego korzystania z niego. Ten dla początkujących powinien mieć lekką konstrukcję oraz bardzo wygodny pasek, tak aby nie uwierał i nie uciskał. Istotne znaczenie ma oczywiście dobry akumulator, funkcje krokomierza, licznik spalonych kalorii, miernik snu. Istotne znaczenie ma też wodoszczelność i pyłoszczelność, a do tego i alarmy aktywności fizycznej. Ważne jest też to, by zegarek był kompatybilny z systemem Android lub iOS.

W przypadku zegarków sportowych dla osób bardziej zaawansowanych, na pewno doskonale sprawdzą się te gadżety, które mogą zagwarantować nam zdecydowanie więcej funkcji. Sprawdzanie pulsu, wodoszczelność, moduł GPS, osobisty trener, stoper i timer, czy możliwość odtwarzania muzyki. To wszystko są w stanie zagwarantować nam właśnie zegarki sportowe, które dostępne są w różnych cenach. Te zwykłe kupimy za około 500 złotych, te lepsze za 1000, 1500 złotych i więcej.

Im lepszy wybór, tym większe zadowolenie. To stanowi priorytet i na tym właśnie należy w pełni się skupić. Biorąc pod uwagę wszelkie parametry i nasze oczekiwania, na pewno trafimy na model wręcz perfekcyjny w swoim wydaniu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop