Zamknij

Co można zrobić, jeśli materac jest za miękki lub zbyt twardy?

18:17, 06.05.2020 | mat.sponsorowany

Wszyscy producenci nowoczesnych materaców podkreślają, jak ważne jest dopasowanie ich produktu do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Dzisiaj materace można samodzielnie projektować i wybierać ich poszczególne parametry. Bardzo ważna jest przy tym masa ciała osoby śpiącej, ponieważ wywołuje ona konkretny ciężar, który materac musi utrzymać. Jak postąpić, jeśli wybrany produkt nie jest dobrze dostosowany do naszych potrzeb i nie mamy już możliwości jego zwrotu lub wymiany?
 

Jak rozpoznać, że materac jest za miękki lub za twardy?

Producenci tacy jak godre.pl w swoim sklepie udostępniają konkretne zalecenia dotyczące twardości swoich materaców. Każdy stopień twardości odpowiada przedziałom wagowym, w których dana osoba powinna się mieścić. Wówczas otrzymuje gwarancję, że produkt będzie bardzo wygodny i bezpieczny, ponieważ pozwoli na przyjęcie ergonomicznej pozycji ciała. Jakie mogą być oznaki źle wybranego materaca?

  • Jeśli zapadamy się w materacu, na pewno jest za miękki,
  • kiedy trudno nam zająć pozycję, zwykle oznacza to, że materac jest zbyt twardy,
  • często oznaką za wysokiego stopnia twardości są również naciski materaca na naczynia krwionośne, organy wewnętrzne, ale też biodra, czy ramiona.

Nie powinno się spać na materacu, który jest niedopasowany, ponieważ jest to tylko niewygodne, ale również niebezpieczne dla zdrowia.

Materace nawierzchniowe – czy można przy ich pomocy zmienić twardość materaca?

Wielu producentów posiada dziś w swojej ofercie specjalne nakładki na materace, dzięki którym można znacznie zwiększyć komfort snu. To bardzo ciekawy pomysł, który zyskuje coraz większą popularność. Dobry materac nawierzchniowy z powodzeniem zmieni stopień twardości i sprawi, że użytkownik poczuje dużo większy stopień wygody. W zależności od tego, czy ma zmiękczać, czy utwardzać podłoże, będzie wykonany z nieco innych surowców. Największą zaletą takiej nakładki jest to, że materac nawierzchniowy zwykle można rolować, aby nie zajmował wiele przestrzeni, kiedy z niego nie korzystamy. Wiele osób wybiera również tego typu materace, aby wygodniej i bezpieczniej spało im się na sofach i kanapach. Pomysły są różne, a możliwości dzisiaj właściwie nieograniczone.

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop