Zamknij

Rolety na okna dachowe w praktyce

12:22, 24.03.2020 | materiały partnera

Zadaniem okien dachowych jest doświetlenie poddasza, lecz co zrobić gdy natężenie światła wpadającego do pomieszczenia jest zbyt duże? Skoro nie ma możliwości, by zamontować firany lub zasłony, jedynym dostępnym rozwiązaniem pozostają rolety.

Rolety na okna dachowe i ich zalety

Najważniejszą zaletą, wynikającą z montażu rolet na oknie dachowym jest możliwość kontroli stopnia natężenia światła. Wybierając rolety zaciemniające, możemy całkowicie odciąć dostęp promieni słonecznych, stwarzając w pomieszczeniu doskonałe warunki do wypoczynku. Dekoracyjne, dostępne w szerokiej gamie kolorów rolety na okna dachowe ograniczają dostęp światła i rozpraszają je. Wiele modeli wpływa także na izolacyjność wnętrza, pozwalając zmniejszyć wydatek energetyczny, związany z ogrzewaniem budynku. Należy do nich energooszczędna roleta zaciemniająca FHC marki VELUX. Dodatkowo, rolety na okna dachowe zdobią poddasze i uzupełniają wystrój pokojów. Pełnią więc rolę dekoracyjną i, wraz z innymi elementami wyposażenia wnętrz, tworzą przytulną, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę.

Aby nie obciążać się dodatkowo kosztem montażu rolety na okna dachowe, warto wybrać model, który bez trudu przymocujemy samodzielnie, np. wyposażone w system Pick&Click® modele marki VELUX.

Rolety na okna dachowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając model rolety, warto przyjrzeć się bliżej zastosowanym tkaninom.. Zdecydujmy się więc na roletę odporną na działanie promieni słonecznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Mamy wówczas gwarancję, że będzie ona nam służyć przez długi czas. Rolety na okna dachowe powinny tez być łatwe w utrzymaniu czystości.. Ci, którzy lubią wprowadzać zmiany w aranżacji, powinni zdecydować się na model z możliwością wymiany materiału. Wygodni natomiast mogą pomyśleć o zakupie zdalnie sterowanej rolety na okna dachowe. Warto też upewnić się, czy wybrana roleta została objęta gwarancją producenta.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop