Zamknij
REKLAMA

Gdzie znajdą zatrudnienie graficy komputerowi?

14:36, 17.03.2020 | materiały partnera

Grafik komputerowy to bardzo ciekawy zawód, który wymaga wysokich umiejętności, dużej kreatywności i znajomości specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Fachowcy, którzy znają się na opracowywaniu cyfrowych wizualizacji cieszą się coraz większym powodzeniem na rynku. Jakie firmy poszukują grafików komputerowych do swojej działalności?

Oferty pracy dla grafików komputerowych wystawiają często agencje reklamowe. Wbrew pozorom, zwykle nie chodzi im o przygotowanie reklam, które często tworzone są raczej przy pomocy copywriterów i fotografów. Specjaliści od cyfrowej grafiki poszukiwani są do zaprojektowania logo, etykiety czy nadruku, który da się łatwo nakleić na opakowanie produktu o nietypowym kształcie. Artysta musi się tu wykazać nie tylko zmysłem artystycznym, ale także umiejętnością wizualizacji przestrzennej, oraz wykonania niezbędnych wyliczeń, które sprawią, że nadruk idealnie dopasuje się do opakowania.

Zupełnie inny rodzaj pracy dla grafików komputerowych znajdzie się w firmach, które zajmują się przetwarzaniem danych. Fachowiec zatrudniony na takim stanowisku będzie musiał wykazać się znajomością baz danych oraz systemów przetwarzania informacji. Jego głównym zadaniem okaże się kreatywna wizualizacja danych, która pomoże innym specjalistom rozeznać się w mnogości informacji. Grafik będzie musiał np. wykonać interfejs, który pokaże stopień zakorkowania ulic w mieście, naprężenia w materiale stosowanym do produkcji, zmiany pogody, czy liczebność ptaków na danym terenie.

Graficy komputerowi od lat zatrudniani są przy projektowaniu gier. Ta praca wymaga stworzenia atrakcyjnych, realistycznych obrazów, które nie będą wykorzystywać zbyt dużej mocy obliczeniowej. Często ciekawa gra wymaga bliskiej współpracy z programistą, gdyż sceny wizualizowane są na bieżąco, w zależności od sytuacji w grze, zamiast jak kiedyś, pokazywać użytkownikowi gotowy filmik. Wkład w wartościową grę pozwoli dobremu grafikowi zasłynąć i zdobyć sobie popularność wśród fanów danego typu rozgrywek.

Wciąż rośnie zapotrzebowanie na sprawnych grafików komputerowych, którzy potrzebni są zarówno do projektów związanych z wprowadzaniem na rynek produktów, tworzenia interfejsów dla skomplikowanych systemów analizy danych, jak i zaawansowanych technicznie gier komputerowych i aplikacji. Specjalista, który zna nowoczesne programy i języki obce może liczyć na atrakcyjne i znakomicie płatne stanowisko, które zapewni mu ciekawe i absorbujące wyzwania zawodowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop