Zamknij

Dla kogo praca w biurze?

14:34, 16.03.2020 | materiały partnera

Wśród wielu ofert zatrudnienia można znaleźć na rynku liczne propozycje pracy w biurze. Zakres obowiązków dotyczący kandydatów na te stanowiska bywa dość zróżnicowany, w zależności od charakterystyki obsadzanej pozycji. Jakich umiejętności pracodawcy oczekują od podwładnych, którzy zajmują się pracą biurową?

Sekretarka zajmuje się odbieraniem telefonów, rozmowami z klientami, współpracownikami i kontrahentami, oraz stanowi barierę pomiędzy kierownictwem i telemarketerami. Do jej obowiązków należy porządkowanie i drukowanie dokumentów, prowadzenie terminarza, oraz kontakty z resztą zespołu. Niekiedy odpowiada ona również za zaopatrzenie biura w napoje i przekąski. W sekretariacie trzeba umieć odpowiedzieć na e-mail lub przekazać go dalej, napisać podanie lub list, zadzwonić do urzędu, wydrukować lub skserować dokumenty, obsłużyć fax i centralę telefoniczną.

Osoba zainteresowana pracą w sekretariacie powinna wykazywać się znaczną kulturą osobistą, zdolnością rozwiązywania konfliktów między ludźmi i umieć kontrolować wiele spraw jednocześnie. W tej roli najlepiej sprawdzi się zorganizowana i towarzyska osoba z dużym opanowaniem. Często od sekretarki oczekuje się również znajomości języków i podstaw pracy na komputerze.

Oferty pracy biurowej w księgowości dotyczą niekiedy pracowników niewykwalifikowanych, którzy porządkują dokumenty i wpisują dane z faktur do programu komputerowego. Często jednak poszukuje się doświadczonej księgowej, która prawidłowo rozliczy VAT i podatki w różnych systemach, oraz obsłuży specjalistyczny system rozliczeniowy. W biurze księgowym zatrudnienie znajdzie również kadrowa, która rozliczy płace, zwolnienia, ulgi i urlopy dla pracowników klientów biura.

Praca w księgowości spodoba się osobom, które wolą wykonywać swoje obowiązki w samotności i wolą koncentrować się na jednym zagadnieniu przez dłuższy czas. Szczególnie dobrze sprawdzi się tu introwertyk ze zdolnością analityczną i zapasem cierpliwości, który lubi ciągle zdobywać nową wiedzę i analizować ciągłe zmiany w przepisach podatkowych.

Na portalu Pracuj.pl znajdzie się wiele ofert pracy biurowej dla kandydatów z różnym wykształceniem, doświadczeniem i umiejętnościami. Warto więc zwrócić uwagę na wymagania pracodawców, zanim zaaplikuje się na konkretne stanowisko. Niemniej jednak, w każdym biurze trzeba będzie znać podstawy obsługi komputera i innych urządzeń biurowych. Często to właśnie od pracy biurowej zaczyna się kariera danego pracownika w firmie, z uwagi na perspektywy awansu w korporacjach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop