Zamknij
REKLAMA

Dieta pudełkowa - innowacyjne rozwiązanie zabieganego świata

12:55, 22.01.2020 | materiały partnera

Nie taka dieta straszna, jak ją malują

Słowo dieta kojarzy się Polakom bardzo negatywnie – z odmawianiem sobie posiłków i ciągłym liczeniem kalorii, z brakiem przyjemności z jedzenia oraz efektem jo-jo. Na szczęście, takie diety należą do przeszłości. W obecnych czasach dietetyka rozwija świadomość konsumentów w kwestiach zdrowego odżywiania i dbania o dobrą kondycję fizyczną. Zdrowa dieta, będąca rezultatem spotkań dietetyka i pacjenta, jest oparta na pożywnych produktach, które dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, na przyprawach, które przyspieszają metabolizm i nadają potrawom unikalnych smaków oraz na artykułach spożywczych dostarczających wartościowych kalorii. Zdrowe żywienie nigdy nie było prostsze, jeśli jest się pod opieką wykwalifikowanego, certyfikowanego specjalisty.

Przygotowany od podstaw pod okiem specjalisty

Trzymanie się szczegółowo ułożonego planu żywieniowego bywa problematyczne, szczególnie biorąc pod uwagę tryb życia osoby pracującej. Opracowany przez dietetyka plan opiera się przede wszystkim na regularnym przyjmowaniu pełnowartościowych posiłków. Jest to jeden z powodów, dla którego firmy działające w branży związanej ze zdrowym odżywianiem stworzyły innowacyjne rozwiązanie dla osób korzystających z pomocy dietetyka. W ten sposób powstał catering dietetyczny – smaczne posiłki są przygotowywane codziennie pod okiem specjalisty, a następnie dostarczane bezpośrednio do konsumenta. Taki catering jest przygotowywany indywidualnie pod każde zamówienie. Osoba, która chce wykupić dietę, najpierw odpowiada na pytania z formularza, dotyczące jej preferencji żywieniowych i predyspozycji fizycznych. Ważne jest poinformowanie dietetyka o alergiach pokarmowych oraz o potrawach, których się po prostu nie lubi lub nie spożywa z powodów ideologicznych – inne produkty zostaną zastosowane w diecie wegan, wegetarian i osób jedzących mięso. Następnie dietetyk dobiera odpowiednią kaloryczność diety, która zależy od predyspozycji fizycznych konsumenta. Na tej podstawie codziennie przygotowywane są pożywne posiłki, które zapewniają organizmowi wszystkie niezbędne substancje odżywcze, dobrze smakują, są świeże i mają najwyższą jakość.

Z dostawą do domu

Idąc krok dalej, firmy cateringowe rozpoczęły dostawy swoich posiłków do domów klientów od poniedziałku do piątku, a w soboty rano zapewniały zestaw posiłków również na niedziele. Taki sposób dostarczania swoim klientom pełnowartościowych pokarmów określany jest od pewnego czasu jako dieta pudełkowa z dostawą i staje się coraz popularniejszym sposobem przestrzegania planu żywieniowego. Jest to system, który działa przede wszystkim w dużych miastach Polski, gdzie rozwinięta jest infrastruktura i statystycznie jest najwięcej klientów. Firmy działające w największych miastach, takich jak Gdańsk, oferują dostawy również w okolicznych wioskach i miasteczkach, pokrywając większy teren zakresem swojego działania.

?

Trendy ekologiczne

Prosta matematyka pozwala obliczyć, że dieta pudełkowa trwająca jeden miesiąc, oparta na pięciu zrównoważonych posiłkach dziennie, generuje sto pięćdziesiąt plastikowych opakowań, które następnie wylądują w śmietniku. Takie postępowanie nie jest zgodne z ideą ochrony środowiska, która jest dziedziną pokrewną dla dietetyki. W obu tych gałęziach nauki chodzi o nabywanie świadomości dotyczącej zdrowego trybu życia, zarówno od strony własnego organizmu, jak i środowiska, w jakim się przebywa. Z tego powodu firmy cateringowe rozpoczęły pakowanie swoich posiłków w opakowania biodegradowalne, znacząco zmniejszając ilość produkowanych opakowań plastikowych. Taki trend ekologiczny jest doceniany na całym świecie.

Cena idąca w parze z jakością

Wielu ludzi przeraża cena, jaką życzą sobie firmy oferujące catering dietetyczny za dostarczane do domów pudełka z posiłkami. Cena cateringu dietetycznego jest bardzo podobna we wszystkich miastach w Polsce, a wpływ na nią ma głównie kaloryczność posiłków, co w rzeczywistości przekłada się na wielkości poszczególnych porcji. Należy się tu liczyć z kwotami między 50 i 70 złotych dziennie, za pięć zrównoważonych, pełnowartościowych posiłków, dostarczanych do domu (cena dostawy jest wliczona w koszt diety). Patrząc ogólnie, daje to łączny koszt około 1500-2000 złotych miesięcznie, nieważne, czy miejscem zamieszkania jest Warszawa, Elbląg, czy Olsztyn. Warto jednak spojrzeć na tę kwotę pod innym kątem. Wybierając dietę pudełkową, firma cateringowa całkowicie pokrywa zapotrzebowanie swojego klienta na pożywienie w ciągu całego miesiąca. Oznacza to, że po jednorazowym opłaceniu swojej diety, konsument nie powinien przeznaczać ani złotówki na produkty spożywcze. Dlatego osoby, które ze względu na cenę diety pudełkowej wahają się, czy się na nią zdecydować, powinny przez cały miesiąc zbierać wszystkie swoje paragony i podliczyć, ile w rzeczywistości wydawane jest na jedzenie w ich gospodarstwie domowym. Dodatkowo, część kupowanych produktów się marnuje, ponieważ są kupowane na wyrost, bez potrzeby. W przypadku cateringu nie ma takich sytuacji – pięć posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności w zupełności zaspokaja zapotrzebowanie organizmu i konsument nie musi podjadać między posiłkami. Przejście na dietę pudełkową może oznaczać w takim wypadku oszczędność – warto to przeliczyć.

Ufać należy specjalistom

W momencie podjęcia decyzji o przejściu na dietę pudełkową, należy rozejrzeć się za firmami działającymi w okolicy i świadczącymi takie usługi. Poza ceną, najlepszy catering dietetyczny charakteryzuje się obecnością w zespole certyfikowanego, doświadczonego dietetyka. Warto od razu pytać, czy posiłki są przygotowywane pod okiem specjalisty, jakie certyfikaty posiada dietetyk i jak wiele ma lat doświadczenia. Firmy dietetyczne oferujące wysokojakościowe rozwiązania mogą zaoferować usługi najlepszych specjalistów, którzy rzeczywiście pomogą rozwiązać problem, jakim jest ułożenie zbilansowanej, smacznej diety. Z dostępnymi aktualnie udogodnieniami, dieta przestaje być uciążliwą metodą zadbania o figurę, a staje się sposobem na zdrowy tryb życia i zadbanie o kondycję fizyczną.

Partnerem odpowiedzialnym za publikacje materiału jest Adcube pozycjonowanie stron z siedzibą w Olsztynie.

undefined

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone