Zamknij
REKLAMA

Mucha w męskiej stylizacji – nie tylko od święta. Podpowiadamy, jak nosić ją na co dzień

13:08, 19.11.2019 | materiały partnera

Męska mucha jeszcze nie tak dawno uważana była za dodatek odpowiedni tylko do strojów charakteryzujących się wysokim stopniem formalności. Zakładano ją przede wszystkim na wytworne uroczystości oraz oficjalne spotkania. Dziś natomiast wielu panów łączy muchy z casualowymi częściami garderoby, tworząc w ten sposób eleganckie i jednocześnie niebanalne stylizacje na co dzień. Wybór odpowiedniej muchy może być świetną zabawą i zarazem lekcją dobrego stylu, jeśli tylko będziemy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Oto one:

Poznaj rodzaje męskich much

Dla panów rozpoczynających swoją przygodę z muchami polecamy wybrać takie gotowe do założenia. Są one bardzo wygodne, łatwo się je zakłada, a mimo tego nie ustępują elegancją muszkom wiązanym. Te drugie wymagają większej wprawy oraz ćwiczeń. Tylko dzięki wcześniejszym próbom i zdobytemu dzięki temu doświadczeniu można zawiązać je w sposób prawidłowy, tak aby wyglądały gustownie i schludnie.

Wybierz odpowiedni kolor muchy

Jednokolorowe i gładkie, z delikatnymi wzorami lub wyrazistymi motywami, o jasnych lub ciemnych kolorach – w ofercie renomowanych marek można znaleźć wiele ciekawych i wytwornych much. Włoska marka Borgio jest tego najlepszym przykładem. Wśród jej eleganckiego asortymentu znalazły się zarówno klasyczne muchy w granatowym lub czarnym kolorze, jak i odważniejsze modele. Nie sposób nie zwrócić uwagi chociażby na muszki ze znanym i cenionym wzorem paisley czy muchę w bordowo-granatowy mikrowzór.

Dobierz muchę do pozostałych części garderoby

Zanim jednak wybierzesz dla siebie idealną muchę, zastanów się nad pozostałymi elementami stroju. Każda męska mucha powinna być dobrana, w szczególności pod względem kolorystycznym, do innych części garderoby, które zamierzasz włożyć. Właściwe połączenie sprawi, że cała stylizacja będzie wyglądać schludnie i elegancko. Pamiętaj, aby nie przesadzić ze zdobieniami oraz kolorami. Jeśli planujesz założyć odważną marynarkę z rzucającymi się w oczy wzorami, wybierz muchę jednokolorową, na przykład w jednej z barw pojawiających się na marynarce. Jeżeli natomiast podobają Ci się mocne i wyraziste muszki, nie zakładaj do nich równie krzykliwych koszul.

Sprawdź nasze propozycje

Aby lepiej zobrazować podstawowe zasady dotyczące doboru muchy do stylizacji, przedstawiamy kilka przykładowych propozycji:

  • Mucha w kolorze butelkowej zieleni idealnie pasuje do białej koszuli oraz brązowej marynarki. Ciekawie i niestandardowo będzie prezentować się z granatowym garniturem oraz brązowymi butami.
  • Czerwona mucha to z kolei bardzo wyrazisty dodatek, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie jej z granatowym garniturem oraz białą koszulą bez dodatkowych zdobień.
  • Mucha z wzorem typu paisley, w kolorze szaro-bordowym, będzie dobrze komponować się z białą koszulą i szarą marynarką. Równie dobrze wyglądać będzie z ciemnoniebieskim garniturem.

Nie zapomnij o okolicznościach oraz stopniu ich formalności

Wybierając z pośród wielu eleganckich much, pamiętaj, aby nie przesadzić z wyrazistością całej stylizacji. W niektórych okolicznościach warto zachować bardziej oficjalny charakter stroju. Na spotkania biznesowe załóż więc muchę o stonowanym, neutralnym kolorze. Do stroju codziennego możesz założyć bardziej odważną, kolorową muszkę. Nie bój się mocnych kolorów – są odpowiednie na spotkania w towarzystwie znajomych lub ukochanej osoby. W mniej formalnych okolicznościach możesz pozwolić sobie na strój bardziej oryginalny, nietuzinkowy. W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się właśnie casualowe muchy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone