Zamknij
REKLAMA

Jak bezpiecznie holować samochód?

11:50, 29.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Masz wrażenie, że w każdej sytuacji w jakiej się znajdziesz, świetnie sobie poradzisz? To doskonale, że tak wierzysz w swoje wszechstronne umiejętności. Ale czasami mogą pojawić się takie okoliczności, w których lepiej jest jednak polegać na doświadczonych profesjonalistach. Do takich sytuacji zalicza się między innymi holowanie samochodu.

Holowanie auta - samodzielnie, czy w oparciu o pomoc drogową?

Wystarczy, że rozładujesz akumulator poprzez włączone światła, albo nagle zabraknie Ci paliwa. Do sytuacji zmuszających do holowania, zaliczają się także wszelkiego rodzaju awaryjne hamowania, a także kolizje drogowe. Należy sobie zatem odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście jesteś w stanie odholować samochód we własnym zakresie?

Może i nawet masz bardzo dobrych przyjaciół, którzy są gotowi przyjechać do Ciebie o każdej porze dnia i nocy, by przy pomocy linki holowniczej, pomóc Ci przetransportować samochód do najbliższego warsztatu. Ale może się także okazać, że zostaniesz w środku nocy całkiem zdany sam na siebie, ponieważ nikogo znajomego nie będziesz mieć w pobliżu. Wtedy jednak lepiej jest wezwać na miejsce zdarzenia profesjonalną pomoc drogową.

Autolaweta przewożąca m.in. samochody osobowe

Taką firmą, której będziesz mógł bez najmniejszego problemu zaufać, jest między innymi - https://zakrzewski-holowanie.pl/kontakt/. W tym przypadku mowa jest na pewno o ekipie, która jest dyspozycyjna przez 24 godziny na dobę, a także 7 dni w tygodniu. W związku z tym, nie musisz się obawiać tego, że nagle zostaniesz bez wsparcia przy próbie odpalenia silnika, lub przy odholowaniu samochodu we wskazane przez Ciebie miejsce.

Należy jednak tutaj koniecznie pamiętać o tym, iż holowanie pojazdów oraz udzielanie doraźnej pomocy mechanicznej, odbywa się w Warszawie, jak i również w pobliskich okolicach. W tym przypadku możesz liczyć na to, że doświadczeni fachowcy przyjadą do Ciebie sprawdzonymi holownikami. W ten sposób Twój pojazd zostanie bezpiecznie załadowany przy pomocy innowacyjnych wyciągarek, jak i również bez większego trudu przewieziony pod wskazane miejsce.

Po czym poznać najlepszą ekipę?

Jeżeli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, że warto mieć w zanadrzu wizytówkę firmy udzielającej pomocy drogowej, ale nie wiesz dokładnie na jaką ekipę powinieneś się zdecydować, to na pewno warto kierować się kilkoma prostymi podpowiedziami. Do nich zalicza się chociażby to, by ekipa wyróżniała się odpowiednim doświadczeniem.

Oczywiście nikt nie powiedział, że wszelkie młode firmy, które dopiero zaczynają swoją działalność są złe. Raczej tutaj powinniśmy wspomnieć o tym, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować ich dorobku. Więc jeżeli naprawdę zależy nam na bezpiecznym holowaniu naszego samochodu, to powinniśmy skupić się w pierwszej chwili na sprawdzeniu tego, od jak długiego czasu konkretna firma działa w branży.

Dowiedz się także, czy interesująca Cię firma, jest w stanie przyjechać na miejsce zdarzenia o każdej porze dnia i nocy. Ponieważ tylko dyspozycyjne firmy, mogą Cię wyrwać z najgorszych opresji. Wyobrażasz sobie koczowanie na środku drogi w mroźną noc, kiedy na trasie nie widać żywej duszy? Niestety takie czekanie do świtu, mogłoby się okazać bardzo niebezpieczne.

autolaweta transportująca samochód po kolizji

Warto również zweryfikować to, jakim sprzętem dokładnie konkretna firma funkcjonuje, a także czy przewożony ładunek posiada ubezpieczenie. Tak jest w przypadku firmy - https://pomocdrogowagdansk.pl/transport-na-lawecie/. Faktycznie firma posiada nie tylko profesjonalne holowniki, wszystkie wymagane uprawnienia, ale również przewożone pojazdy, także są objęte odpowiednim ubezpieczeniem.

W tym przypadku również możemy być całkowicie spokojni, jeśli chodzi o obszar usług, który jest proponowany. Ponieważ do czynienia mamy tak naprawdę z dość dużym zakresem. Ekipa z powodzeniem może przyjechać do Klientów znajdujących się między innymi w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Przodkowie, Trąbkach Małych, czy też Pruszczu Gdańskim. Dokładniejsze informacje na temat tego, z jakich miejscowości możemy dokładnie dzwonić po konkretną ekipę, znajdziemy chociażby na stronie internetowej.

Transport pojazdów

Gdy chcemy skorzystać z oferty firmy oferującej pomoc drogową, bardzo często również mamy do czynienia z ofertą opartą na transporcie samochodowym. Faktycznie możemy tutaj mówić przede wszystkim o możliwości zamówienia transportu dla swojego pojazdu, niezależnie od tego, jaki ma on charakter.

Najczęściej kojarzy nam się, że przewożone mogą być wyłącznie samochody osobowe. Jednak, jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty firmy - http://pomocdrogowa.malbork.pl/firma/, to możemy być z powodzeniem przygotowani również na to, by skorzystać z możliwości transportowania także samochodów dostawczych.

Autolaweta na samochody osobowe i dostawcze

W tym przypadku mamy do czynienia z transportem międzynarodowym. To oznacza dla nas, między innymi możliwość ściągnięcia nowego lub używanego samochodu z każdego zakątka Europy. Tym bardziej, że firma oferuje także przewóz dwóch samochodów osobowych jednocześnie. Dlatego dla wielu Klientów jest to jeszcze lepsze rozwiązanie. Koszty transportu dwóch samochodów są zdecydowanie niższe, niż gdybyśmy zdecydowali się tylko na pojedyncze przewozy.

Chociaż trzeba przyznać, że w przypadku tej firmy i tak mamy do czynienia z konkurencyjnymi cenami. W takim razie zamawiając całodobową pomoc drogową z Malborka, możemy być przygotowani na otrzymanie kompleksowego wsparcia.

Zaczynając już od tego, że bez względu na porę dnia, jak i również dzień tygodnia, możemy oczekiwać przyjazdu doświadczonych fachowców. A kończąc na tym, że podjęte zostaną próby wykonania podstawowych napraw samochodu. W ten sposób istnieje szansa, że jeżeli samochód nie jest bardzo uszkodzony, będzie mógł jeszcze ruszyć w dalszą podróż. Jednak, gdy usterki okażą się zdecydowanie poważniejsze, wtedy trzeba liczyć się również z tym, że najzwyczajniej w świecie trzeba będzie zawieźć samochód do warsztatu. Pozostaje jeszcze jedynie wybrać konkretny punkt, który może być wskazany przez firmę. Ponadto firma posiada sieć powiązanych kontaktów, które pokazują nam między innymi możliwość wynajęcia auta zastępczego. W ten sposób jesteśmy przekonani o tym, że na pewno nie zostaniemy pozbawieni pomocy ze strony doświadczonej ekipy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%