Zamknij
REKLAMA

Przyjęcie weselne w Polsce, jak wygląda?

15:10, 06.03.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. pixabay

Niemal każde przyjęcie weselne w naszym kraju odbywa się według określonego schematu. Goście oczekują, że będzie tak, jak być powinno. Z kolei Para Młoda, w obawie przed rozczarowaniem gości, podświadomie nie wyłamuje się z niego.

Chlebem, solą i szampanem

Wesele, to tradycyjna impreza odbywająca się po ślubie. Nie należy mylić obu tych pojęć, bowiem ślub, to uroczystość zawarcia małżeństwa (w kościele lub urzędzie stanu cywilnego). Gdy Państwo Młodzi powiedzą sobie sakramentalne „tak”, mogą przejść do świętowania tego dnia. Z reguły zaczyna się ono już po Mszy Świętej/uroczystości w urzędzie stanu cywilnego. Goście składają Młodym najlepsze życzenia na nowej drodze życia i wręczają prezenty. Następnie weselnicy jadą do sali weselnej, w której odbędzie się przyjęcie weselne. Tam ich rodzice, najczęściej same matki, witają ich chlebem i solą. Chleb i sól symbolizują dobrobyt, miłość, trwałość i dostatek w życiu. Goście szampanem wznoszą toast za zdrowie Młodych, a ci rzucają za siebie kieliszki. Ilość kawałków, na jaką się stłuczą oznacza liczbę radosnych, wspólnie spędzonych lat przez Parę Młodą.

Przyjęcie weselne – jedzenie i picie

Standardową częścią każdego wesela jest mnogość potraw i alkoholu. Większość przyjęć weselnych zaczyna się w godzinach 16-18 od tradycyjnej polskiej zupy – rosołu z makaronem. Rosół należy do najbardziej pożądanych dań podczas przyjęcia weselnego i nie może go zabraknąć. O oprawę muzyczną wesela dba kilkuosobowy zespół, który gra muzykę na żywo. W ostatnich latach jednak coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się DJ'e. Muzycy są odpowiedzialni nie tylko za rozruszanie gości, ale również o zabawy, o których również powiemy kilka słów.

Zabawy w trakcie wesela

W czasie przyjęcia weselnego odbywa się wiele grupowych zabaw. One również stały się tradycją podczas wesela. Możliwości gry jest co najmniej kilkanaście, jednak z reguły odbywa się 4-5 zabaw. Przedstawiamy najpopularniejsze, bez których żadne przyjęcie weselne Częstochowa się nie obędzie. Hitem każdego wesela jest „quiz małżeński”. Młodzi odpowiadają na pytania dotyczące ich związku i ich samych np. u kogo z was przebywało się najwięcej?, kto lepiej prowadzi samochód?, kto będzie trzymał kasę?, itp. Podobną zabawą jest gra „kto? Co?”, w której małżonkowie przebijają balony z karteczkami, w których małżonkowie obiecują wykonywać pewne czynności. Panna Młoda „będziesz pozwalała mężowi na wyjście z kolegami przynajmniej raz w tygodniu, bez pytania o której wróci” zaś Pan Młody „każdego poranka będziesz przynosił jej śniadanie do łóżka”. To tylko przykładowe z zabaw na przyjęciu weselnym.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

WiesiekWiesiek

1 0

Świetny tekst! 16:10, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018