Zamknij

Wybieramy walizkę do samolotu – na co zwrócić uwagę?

11.20, 24.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 11.20, 24.11.2022
pixabay

Wybierasz się w pierwszą podróż samolotem? Chcesz kupić odpowiednią walizkę, lecz nie wiesz, jaka będzie odpowiednia do samolotu? Całe szczęście wybór wcale nie musi być taki trudny, jak by się mogło wydawać. Jedyne, co musisz zrobić, to po prostu zwrócić uwagę na kilka aspektów. O czym dokładnie mowa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki do samolotu? Podpowiadamy!

Wymiary walizki do samolotu

Wydawać by się mogło, że każdy z nas może zabrać w podróż taką walizkę, jaka mu się marzy. Jednak takie przekonanie może nas słono kosztować, więc jeśli nie chcemy narażać się na straty finansowe, to lepiej wcześniej ustalić, w jakich parametrach możemy zabrać walizkę do samolotu. Najczęściej każda linia lotnicza wyznacza swoje zasady i zgodnie z przepisami Ryanair walizka do samolotu może mieć 55x40x20 cm, ale maksymalna waga bagażu nie powinna przekraczać 10 kg.

Jeśli chcemy wziąć bagaż dodatkowy to wtedy jej wymiary nie powinny przekraczać 40x20x25 cm. Wymiary walizki do samolotu Wizzair różnią się niewiele od Ryanair, ponieważ maksymalny wymiar bagażu wynosi 55x40x23 cm, zaś bagaż dodatkowy nie może przekraczać wymiarów 40x30x20 cm. Jeśli mamy w planach lot inną linią, to oczywiście także lepiej sprawdzić obowiązujące przepisy, bo tylko w ten sposób unikniemy później problemów.

Jakość walizki do samolotu

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również to, z jakich surowców została wykonana walizka do samolotu. Czy mamy do czynienia z jakościowym produktem? A może jednak brana przez nas pod uwagę walizka budzi jakieś wątpliwości? Wiadomo, że najlepsze produkty to te, które zostały wykonane z solidnych i trwałych materiałów, ponieważ dobrze sprawdzają w podróżach i wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy wpływ innych czynników. Co więcej, są też bardzo lekkie, więc nie będą dodatkowo obciążać naszego bagażu, a to w przypadku podróży samolotem jest bardzo ważne.

Dystrybutor walizek do samolotu

Dobrą praktyką jest również zwrócenie uwagi na to, kto oferuje nam walizki do samolotu. W tym przypadku najlepsze produkty dostarczy nam wykwalifikowany i doświadczony dystrybutor, który może poszczycić się nienaganną opinią wśród klientów. Jeśli nie będziemy pewni, czy trafiliśmy na odpowiedniego dostawcę, to zawsze możemy zebrać o nim trochę informacji. Pomoże nam w tym oczywiście Internet, a dokładniej mówiąc miejsca, w których klienci chętnie dzielą się opiniami i doświadczeniami o dystrybutorach walizek do samolotu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%