Zamknij

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

14.27, 23.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.10, 07.12.2022

Wokół depilacji laserowej wyrosło wiele mitów. Czy zabieg jest bezpieczny? Czy boli? I czy faktycznie pozwala pozbyć się owłosienia na stałe? Wyjaśniamy wszelkie, związane z nią wątpliwości. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat, zanim wybierzesz się na zabieg oraz czy możesz zdecydować się na taką depilację w Toruniu. 

Depilacja laserowa – na czym polega?

Zabieg depilacji laserowej wykorzystuje wiązkę światła laserowego do trwałego usuwania owłosienia. Jest to możliwe dzięki specjalnym urządzeniom, emitującym odpowiednią wiązkę o parametrach dobieranych indywidualnie do rodzaju skóry i owłosienia. Wiązki docierają w głąb skóry przez melaninę (barwnik zawarty we włosie) i trwale niszczą cebulkę oraz macierz włosa, przez co włosy nie odrastają. Laser działa wybiórczo, selektywnie tylko na włosy, dlatego nie uszkadza i nie nagrzewa skóry. Dzięki temu zabieg jest bardzo bezpieczny.

Trwałość depilacji laserowej szacuje się na co najmniej kilka lat – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Nawet jeśli owłosienie zacznie minimalnie odrastać, będzie bardzo słabe i rzadkie. Musisz też wiedzieć, że trwałe pozbycie się włosów przy pomocy lasera wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów. Ich ilość zależy od intensywności owłosienia, koloru skóry i predyspozycji hormonalnych. Laser dobieramy indywidualnie. Najczęściej do ciemnego owłosienia używa się lasera Vectus a do włosów jasnych Thunder Quanta System. To najnowocześniejsze lasery do depilacji na rynku.

W jaki sposób przygotować się do depilacji laserowej?

Zabieg przeprowadza się na nieopalonej skórze. Najlepsze pory roku na depilację laserową to zatem jesień i zima. W wakacje można zaś zdecydować się na trwałe usuwanie owłosienia miejsc, które są zakrywane odzieżą (np. bikini i pachy), chroniąc je tym samym przed kontaktem z promieniami UV. 

O czym jeszcze musisz wiedzieć, przygotowując się do zabiegu usuwania włosków?

 • minimum miesiąc przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (np. pęsetą),
 • miejsce do depilacji należy wcześniej ogolić maszynką (najlepiej pozostawić kilka nieogolonych włosów, aby specjalista przeprowadzający zabieg mógł ocenić ich kolor i grubość),
 • nie opalaj się na co najmniej miesiąc przed zabiegiem (dotyczy to również bronzerów i samoopalaczy)
 • kilka dni przed wizytą zrezygnuj z peelingów i środków złuszczających, zadbaj za to o nawilżenie skóry,
 • odstaw wszelkie kosmetyki z kwasami, witaminą A i C,
 • dwie doby przed zabiegiem nie używaj substancji fotouczulających oraz niektórych ziół (przede wszystkim dziurawiec, nagietek oraz bratek)

Zabieg depilacji laserowej – jak przebiega?

Przed zabiegiem depilacji, pacjent musi wypełnić ankietę oraz odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących stanu zdrowia, a także przyjmowanych leków i suplementów. Następnie, kosmetolog wykonujący zabieg, określa poziom melaniny – na tej podstawie dopasowuje parametry lasera do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zanim rozpocznie się procedura, konieczne jest też założenie ochronnych okularów.

W zależności od partii ciała, depilacja laserowa może trwać od kilku do kilkunastu minut. Czy boli? Jeśli urządzenie posiada system chłodzenia, tak jak laser Thunder MT, zabieg jest prawie bezbolesny. Po jego przeprowadzeniu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Kolejne zabiegi wykonuje się w odstępach od 4 tygodni (twarz) do 8-12 tygodni (epilacja ciała)

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Decydując się na depilację laserową, musisz pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu. A są to m.in.:

 • bezwzględnie epilepsja,
 • ciąża i laktacja,
 • choroby autoimmunologiczne (np. łuszczyca, bielactwo),
 • aktywne infekcje skórne (rany i owrzodzenia), 
 • choroby nowotworowe,
 • terapia doustna i miejscowa witamina A i jej pochodnymi.

Zabiegu nie wykonuje się również na siwych włosach – uniemożliwia to brak pigmentu.

Chcesz usunąć zbędne owłosienie? Wybierz Beauty Medica!

Jeśli marzysz o idealnie gładkiej skórze oraz chcesz na zawsze porzucić maszynkę do golenia, laserowe usuwanie owłosienia jest dla Ciebie. Gdzie możesz wykonać depilację w Toruniu? Sprawdź Beauty Medica, gabinet medycyny estetycznejktóry posiada w swojej ofercie dwa lasery Vectus™ oraz Thunder MT. Lasery pracują w odmiennych technologiach, dzięki czemu można idealnie dopasować urządzenie do potrzeb wszystkich klientów i pacjentów. Beauty Medica to jedyny gabinet w kujawsko-pomorskim posiadający laser do depilacji Thunder MT.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%