Zamknij

Dlaczego stomatolog powinien wykonać u Ciebie wybielanie zębów?

09.36, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 09.36, 22.11.2022
pixabay

W ofercie wielu stomatologów znajduje się wybielanie zębów. Jest to zabieg, na który chętnie zapisujemy się ze względów estetycznych. Piękny biały uśmiech jest marzeniem wielu.

Kiedy warto zdecydować się na wybielanie? Czy są jakieś przeciwwskazania co do jego wykonania, w przypadku niewłaściwego stanu zębów?

Z jakiego powodu na zębach pojawiają się przebarwienia?

Stomatolog Targówek może zauważyć, że na Twoich zębach są widoczne przebarwienia. Przyczyn ich powstawanie jest wiele. Przede wszystkim mogą wynikać z chorób genetycznych, schorzeń trzustki, zaburzeń hormonalnych czy choroby krwi. Przebarwienia powstają także w wyniku przyjmowania niektórych leków, a także wielu zaniedbań. Stosowana dieta także ma wpływ na ich powstawanie, jak i spożywanie dużej ilości kawy, herbaty i kolorowych napojów.

Techniki wybielania, jakie może zaproponować stomatolog z Targówka

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest najbezpieczniejsze. Stomatolog z Targówka zastosuje odpowiednie środki, które oczyszczą zęby z wszelkich zanieczyszczeń oraz przebarwień. Wcześniej sprawdzi stan zębów i oceni, czy wybielanie jest bezpieczne dla Twojego stanu uzębienia. Lekarz dentysta rozjaśni również zęby w sposób delikatny, wyglądający naturalnie, co jest marzeniem wielu osób.

Najczęściej wybielania nie wykonuje się u młodych pacjentów, poniżej 16 roku życia, u kobiet w ciąży, osób nałogowo palących papierosy, alergików, osób mających choroby dziąseł i przyzębia, mających silnie nadwrażliwe zęby, przy pękniętym szkliwie, a także gdy zęby mają dużą ilość wypełnień.

Bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym wykonywane jest przy użyciu nadtlenku wodoru o wysokim stężeniu. Efekt wybielania jest bardzo dobry, zabieg trwa stosunkowo krótko, a białymi zębami można cieszyć się przez bardzo długi czas. Zęby są dodatkowo naświetlane specjalną lampą w celu utrwalenia ich bieli. Konieczne jest także przez kilka dni po zabiegu stosowanie białej diety, czyli produktów mogących zabarwić zęby m.in. kawy, herbaty, czekolady. Nie należy także spożywać ani bardzo zimnych ani bardzo ciepłych napojów, ponieważ do 3 dni od zabiegu zęby są bardzo wrażliwe.

Należy zawsze pamiętać, aby zaufać ocenie stomatologa. Jeżeli twierdzi, że w danym momencie dla naszych zębów wybielanie nie jest najlepszym pomysłem, nie należy za wszelką cenę szukać specjalisty, który by ten zabieg u nas wykonał. Stomatolog w Targówku dokładnie wie, co robi.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%