Zamknij

Jak zabezpieczyć ogród na zimę?

00.00, 19.11.2022 materiał partnera
Freepik

Wymagania roślin ogrodowych w czasie zimy, a także w pozostałych porach roku są bardzo różne, dlatego też trzeba odpowiednio zajmować się swoim ogrodem. Warto też pamiętać o tym, że chociaż zimą rośliny nie rosną, to jednak nie wolno zapominać o ich pielęgnacji. Podobnie jest z meblami ogrodowymi.

Jak dbać o ogród zimą?

Każdy posiadacz ogrodu wie, że zimą nie wolno zapominać o jego pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować rośliny do zimy. Z tego powodu, jeśli rośliny ogrodowe są podlewane kropelkowo, to warto je przełączyć na podlewanie z wiadra. Warto też pamiętać o tym, że rośliny ogrodowe nie powinny być podlewane zimą zbyt często. Najlepiej jest podlewać je 2 razy w tygodniu lub rzadziej. W przeciwnym razie rośliny mogą zamarznąć.

Róże wymagają odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza zimą. Przede wszystkim należy je regularnie podlewać, najlepiej wodą uzdatnioną lub deszczową, a także chronić przed mrozem, używając koca lub agrowłókniny. Warto także odżywiać róże regularnie kompostem lub nawozem ogrodowym. Pielęgnacja krzewów wymaga wyjątkowej uwagi, jeśli krzewy zostały zasadzone w miejscu, w którym przez większą część roku kwitną, a krzewy kwitnące zimą, zwłaszcza te wystawione na wiatr, mogą wymagać specjalnej ochrony. Należy chronić ich korzenie i pędy przed mrozem, gdyż w przeciwnym razie za rok nie zakwitną.

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Zimą, jak wszyscy wiemy, przyroda jest wyjątkowo wyciszona. Nie ma liści, owoców, kwiatów, które mogłyby nadać ogrodowi żywszych kolorów, żywszego charakteru. Z tego powodu większość osób pozostawia swoje meble ogrodowe w domu, w piwnicach, w kotłowniach, w garażach. Nie jest to jednak właściwe podejście do sprawy. Jeśli chcemy, aby meble ogrodowe służyły nam przez długie lata, to powinniśmy o nie dbać także zimą. W tym celu należy wykonać kilka czynności.

Przeczytaj więcej na https://polski-portal.com/c/budownictwo-nieruchomosci/

Po pierwsze, warto zdemontować wszystkie złącza, zapięcia i elementy, które mogą ulec awarii podczas zimy. Po drugie, każdy element mebla ogrodowego powinien być oczyszczony z kurzu i brudu. Najlepiej to zrobić poprzez przepranie mebli wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub proszku. Po trzecie, należy pamiętać o impregnacji mebli. Jest to istotne, ponieważ dzięki temu meble będą odporniejsze na działanie niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak deszcz, śnieg, mróz. Można dodatkowo przykryć je plandeką, kocem lub folią, by wiosną mieć mniej sprzątania z kurzu, zacieków z wody opadowej i resztek roślin.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%