Zamknij

Jakie słomki warto zakupić do twojej restauracji?

11.19, 03.10.2022 materiał partnera Aktualizacja: 11.19, 03.10.2022
pixabay

Każdy restaurator czasami staje przed dylematem jakie słomki zakupić, aby podać je swoim gościom. Wybór może okazać się banalnie prosty, ale w dzisiejszych czasach, w erze bycia ekologicznym, słomki podawane do napojów symbolizują stosunek właściciela restauracji do dbania o środowisko. W dzisiejszym artykule zostaną przytoczone rodzaje słomek oraz odpowiedź na pytanie dlaczego warto postawić na ekologiczne rurki.

Jakie są najlepsze ekologiczne słomki dostępne na rynku?

Wiele klientów intuicyjnie wybiera słomki wykonane z plastiku. Są one praktyczne, wytrzymałe, ale nie są w ogóle ekologiczne. Niestety, plastikowe słomki rozkładają się kilka dekad, a ich resztki zalewają oceany naszego globu. Dlatego wiele producentów szuka materiałów, z których mogą być wykonane ekologiczne słomki, które są równie praktyczne, a ich biodegradacja trwa zdecydowanie krócej niż rozkład plastikowych rurek.

Biodegradowalne rurki, które są niezwykle pożądane przez restauratorów są zazwyczaj wykonane z trzech materiałów. Pierwszym rodzajem są słomki wykonane z PLA czyli poliaktyd. PLA oraz kwas mlekowy są obecnie najpopularniejszym oraz najtańszym materiałem z jakiego są wytwarzane ekologiczne słomki. Drugim materiałem równie często wykorzystywanym jest PHA, czyli polihydroksyalkanian. Ostatnim materiałem wykorzystywanym do produkcji słomek, które są przyjazne środowisku jest PBS, czyli bursztynian polibutylenu, który łatwo i szybko można pozyskać z kukurydzy oraz trzciny cukrowej. Każda z tych rurek kompostowalnych spełnia oczekiwania każdego klienta, a dodatkowo nie naraża naszego środowiska na nadmiar zanieczyszczeń.

Gdzie można zakupić ekologiczne słomki w dobrych cenach?

Jest wiele miejsc, w których można zakupić najlepsze eko słomki i nie tracić majątku na nie. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, a także polskiego rządu, nie można sprzedawać, kupować oraz używać plastikowych rurek. Każdy konsument jest zmuszony używać kompostowalnych słomek, które są tak samo dobre jak te plastikowe.

Ekologiczne słomki można zakupić w każdym dyskoncie oraz markecie. Jeśli jednak właściciel restauracji szuka ilości hurtowych, to może takie zakupić w każdej hurtowni. Co więcej, wiele producentów biodegradowalnych słomek oferuje swoje wyroby również w Internecie, w swoich sklepach internetowych, gdzie można zakupić ekologiczne rurki w naprawdę atrakcyjnych cenach. Co więcej, rurki są oferowane w wielu kolorach, długościach oraz szerokościach.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%