Zamknij

Trening siłowy a suplementacja: o czym należy pamiętać?

14.29, 30.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 14.29, 30.09.2022

Trening siłowy wymaga odpowiednio odżywiania, a także suplementacji. Z tego powodu dobrze zdecydować się na przykład na BCAA z glutaminą, aminokwasy lub na przykład suplementy z zawartością kreatyny. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie wspomnianym produktom. Dzięki temu będziesz wiedział, o czym pamiętać, decydując się na suplementację. 

Aminokwasy — rola w treningu siłowym 

Suplementy BCAA, czyli aminokwasy to kompozycja leucyny, waliny, a także izoleucyny. Odgrywają one niezwykle ważną rolę w organizmie, a jednocześnie nie są samodzielnie syntezowane. W związku z tym konieczne jest ich dostarczenie z zewnątrz. W treningu siłowym sportowcy narażeni są między innymi na zjawisko katabolizmu, czyli rozpadu włókien mięśniowych. Aby nie doprowadzić do zmniejszania się objętości mięśni, warto skorzystać właśnie z aminokwasów. To doskonały dodatek do zrównoważonej diety dla osób, które są aktywne fizycznie i którym zależy albo na schudnięciu, albo na zbudowaniu masy mięśniowej. Pamiętaj o wyborze jak najlepszego BCAA. Zdecyduj się na przykład na ten produkt: https://mlonutrition.pl/shop/aminokwasy-amino-2121.

BCAA z glutaminą — działanie

Czasami osoby trenujące decydują się na połączenie aminokwasów BCAA z glutaminą. Ta druga substancja jest naturalnie syntezowana przez organizm człowieka. Połączenie BCAA oraz glutaminy powoduje, że:

 • zwiększa się masa mięśniowa i wydajność treningowa,
 • przyspiesza regeneracja,
 • odbudowują się zasoby energetyczne,
 • zwiększa się wydzielanie insuliny.

BCAA z glutaminą przydaje się zarówno w trakcie treningu siłowego, jak i budowania masy mięśniowej oraz na redukcji. W tym ostatnim przypadku takie połączenie pozwala spalać tkankę tłuszczową przy jednoczesnym zachowaniu mięśni. Właściwości antykataboliczne takiego połączenia są nieocenione. Zwiększa się również siła, a więc aminokwasy i glutamina są polecane jako suplement diety także dla osób, które trenują siłowo. Dzięki niezawodnej formule będziesz mógł trenować z coraz większymi ciężarami. Pamiętaj jednak o tym, aby decydując się na BCAA z glutaminą, wybrać sprawdzony produkt. Dla przykładu możemy polecić Ci ten suplement: https://mlonutrition.pl/shop/bcaa-pro.

Odżywki z zawartością kreatyny — jak działają?

Kreatyna występuje w różnych formach. Odżywki z jej zawartością sprawiają jednak, że:

 • poprawia się wydajność mięśni,
 • wzrasta sprawność,
 • rośnie siła mięśniowa,
 • przyspieszają procesy regeneracyjne.

Kreatyna to inaczej kwas beta-metyloguanidynooctowy i jest on jednym z najpopularniejszych suplementów w Polsce. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka odżywka występuje w różnych formach. Dla przykładu dostępne są:

 • stak z zawartością kreatyny,
 • monohydrat,
 • jabłczan,
 • cytrynian.

Sprawdź dostępne produkty w najlepszych sklepach z suplementami dla sportowców i wybierz coś dla siebie. Jednym z godnych polecenia jest https://mlonutrition.pl/sklep-kreatyny. Powodzenia!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%