Zamknij

Jaki materac do spania wybrać i czym się kierować podczas wyboru?

12.44, 30.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 12.44, 30.09.2022

Wybór odpowiedniego materaca nigdy nie jest prostym zadaniem, a jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ jakość snu ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej regeneracji organizmu i dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Aby mieć gwarancję codziennego wysypiania się, warto zainwestować w taki produkt, którego konstrukcja została precyzyjnie zaprojektowana, aby uczynić nocny wypoczynek, jak najbardziej komfortowym. Jaki materac wybrać? Wejdź na sypialniaplus.pl, aby podjąć jak najlepszą decyzję zakupową.

Parametry poszczególnych produktów

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając odpowiedni materac jest dopasowanie jego wymiarów do mebla, na którym ma on docelowo leżeć. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to, aby posłanie było co najmniej 20 centymetrów dłuższe, niż wzrost użytkownika materaca. Umożliwi to komfortowe poruszanie się na posłaniu bez obaw, że jakaś część ciała będzie wystawać podczas snu.

Warto wziąć również pod uwagę rodzaj wypełnienia, które znajduje się wewnątrz materaca. Może to być pianka, ale także specjalne sprężyny stosowane w modelach kieszeniowych`albo połączenie obu tych funkcjonalnych rozwiązań. Co ciekawe najbardziej zaawansowane technologicznie materace mogą mieć nawet kilka stref twardości, co pozwala na swobodne układanie się kręgosłupa na posłaniu zgodnie z przebiegiem jego naturalnych krzywizn.

Kolejny ważny czynnik przy wyborze materaca to poziom jego twardości. Wbrew pozorom nie jest tak, że każdy powinien spać na identycznym posłaniu. Dzięki literce H, która stanowi skrót od angielskiego słowa hardness można dowiedzieć się, czy konkretny produkt został przeznaczony dla osób lekkich, o średniej budowie ciała, czy takich, które ważą ponadprzeciętnie dużo. Jaki materac do spania będzie więc najlepszy akurat dla Ciebie? Warto się nad tym poważnie zastanowić, żeby nie musieć się później borykać z dyskomfortem, czy nawracającymi dolegliwościami bólowymi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli borykasz się z bólem pleców lub innym dolegliwościami ze strony kręgosłupa takimi, jak wady postawy, możesz zainwestować w specjalny materac ortopedyczny. Są to certyfikowane wyroby medyczne, które spełniają najsurowsze kryteria i zapewniają całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

Osoby, które borykają się z kolei z objawami alergicznymi, mogą wyposażyć się w taki model materaca, który będzie zapewniał odpowiednią wentylację i zapobiegał rozwojowi drobnoustrojów, takich jak pleśń, bakterie i grzyby wewnątrz wkładu. Wartościowym rozwiązaniem są również nieprzemakalne, hipoalergiczne pokrowce, które uniemożliwiają zalanie posłania cieczą.

Zobacz najlepsze materace w ofercie SypialniaPlus, a na pewno znajdziesz takie, które w pełni zaspokoją Twoje potrzeby w zakresie wygodnego posłania. Mając świadomość istnienia wszystkich ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, na pewno uda Ci się wybrać dokładnie taki produkt, który spełni wszystkie oczekiwania, będzie dopasowany do Twojego wzrostu i wagi oraz innych indywidualnych potrzeb.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%