Zamknij

Jak wybrać sprzęt do stolarki budowlanej?

08.48, 19.09.2022 materiał partnera

Jesteś majsterkowiczem? A może czasami pracujesz z drewnem? Jako początkujący stolarz narzędzia, których potrzebujesz, będą zupełnie inne niż te, których używałby profesjonalista. Na początku, a nawet na poziomie średniozaawansowanym, potrzebujesz dobrej jakości sprzętu do obróbki drewna i wysokiej jakości pasa narzędziowego stolarza, aby narzędzia były idealnie ułożone. Nie musisz kupować produktów na poziomie eksperckim, które kosztują tysiące. Potrzebujesz trwałego sprzętu. Dobrej jakości piły, która przetnie deski na taras, mocny młotek, który z łatwością wbije kotwy do ziemi, czy wiertarkę. Sprawdź jeszcze, co będzie Ci potrzebne!

Wybór odpowiedniej piły

Możliwość przycinania drewna na potrzebne długości, usuwania szorstkich miejsc i ogólnego kształtowania drewna zgodnie z własnymi potrzebami będzie wymagała użycia pił. Piły tarczowe są szybkie i wydajne, jeśli chodzi o cięcie drewna. Musisz upewnić się, że masz odpowiednie ostrza. Ostrza do cięcia poprzecznego służą do cięcia pod prąd, podczas gdy ostrza do rozdrabniania lepiej pracują z ziarnem (na całej długości deski). Wyrzynarka może być również używana do zaokrąglania lub kształtowania krawędzi i może dodać odrobinę profesjonalizmu do Twojej stolarki. Hybrydowa piła stołowa wygląda jak piła stołowa i jest piłą stacjonarną. Wygląda jak piła stolarska, ale wydajność jest bardziej jak piła wykonawcza. To dobra pośrednia piła stołowa. Piła stołowa będzie droższa niż piła hybrydowa i będzie ciężka i dość wytrzymała. Jest on zwykle zbudowany z myślą o trwałości i oferuje szybkość, moc i precyzję. Piły te są zazwyczaj wysokiej klasy i przeznaczone dla profesjonalnych stolarzy. 

Narzędzia do wiercenia

Wiertarka ręczna to wszechstronne i wygodne narzędzie. Może być używany nie tylko do wiercenia otworów. Mogą być używane do odkręcania i wkręcania śrub, a nawet jako tarnik do wygładzania krawędzi, jeśli masz odpowiednie nasadki. Bezprzewodowa wiertarko-wkrętarka może być używana, jeśli pracujesz w miejscu, do którego nie dosięgnie Twoja wiertarka lub nie ma zasilania. Jeśli na początek chcesz mieć tylko jedną wiertarkę, wybierz model przewodowy, ponieważ ma on lepszą trwałość i moment obrotowy niż wiertarki akumulatorowe. W przypadku wiertarek akumulatorowych spójrz na model 18-woltowy, który ma rozsądną wytrzymałość, nawet jeśli może kosztować nieco więcej niż modele 14-woltowe. 

Montaż stolarki drewnianej

Oprócz narzędzi potrzebnych do wiercenia dziur, szlifowania i przycinania będziesz potrzebował drobnych artykułów stolarskich, aby Twoja praca przynosiła efekty. Przydadzą Ci się odpowiednie kliny, kołki roporowe, dyble, pianka montażową, wkręty do drewna, wiertła, papier ścierny i wiele innych. Wszystkie potrzebne akcesoria bez problemu znajdziesz w hurtowni budowlanej. Warto sprawdzić ich ofertę (https://e-hurtowniabudowlana.pl/dyble-kotwy-kolki-wkrety-kliny-c-26_80.html).

Narzędzia do szlifowania

Drewno wygląda pięknie po wygładzeniu i wykończeniu. Gdy skończysz montować kawałek stolarki, będziesz chciał go wyszlifować i dopracować, aby wyglądał świetnie. Szlifowanie ręczne może być skuteczne, ale może zająć dużo czasu i nie jest najskuteczniejszym sposobem wykończenia projektu. Szlifierka taśmowa lub szlifierka oscylacyjna może zaoferować szybszą i dokładniejszą opcję.

Narzędzia pomiarowe

Pomiar to pierwszy krok w każdym projekcie obróbki drewna. Jeśli początkowe pomiary są nieprawidłowe, prawdopodobnie nie otrzymasz dobrego gotowego produktu. Miarki to dobry początek, jeśli chodzi o narzędzia pomiarowe. Niektóre z bardziej popularnych taśm mierniczych obejmują zwijane taśmy stalowe do mniejszych pomiarów lub elastyczne taśmy szpulowe do mierzenia dłuższych długości. Funkcjonalne narzędzia pomiarowe do swojej pracy znajdziesz na https://e-hurtowniabudowlana.pl/

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%