Zamknij

Niewygodny bagaż? Wybierz walizkę na kółkach i zapomnij o problemie

00.00, 12.08.2022 materiały partnera

Pakowanie to nieodłączna część wyjazdu. Jednak poza odpowiednią organizacją bagażu, musisz pamiętać, że walizka będzie Ci towarzyszyć przez długi czas, a przynajmniej w trakcie podróży. Ogromnym ułatwieniem będzie walizka na kółkach, która pozwoli Ci zaoszczędzić sporo energii. Podpowiadamy, jak wybrać komfortowy model!

Dostępne wielkości walizek na kółkach

Każdy przynajmniej raz na jakiś czas podróżuje. Nieważne, czy wybierasz się do odległego zakątka świata, miłego kurortu w kraju, czy czeka Cię wyjazd służbowy – przyda się walizka podróżna. Jednak w zależności od wybranej destynacji i czasu trwania podróży, musisz wybrać tę o odpowiedniej wielkości. 

Praktycznie każda walizka na kółkach Wittchen posiada solidne kółka. Obecnie to niemal standard, który znacznie ułatwia i umila podróżowanie z bagażem u boku. Dlatego też zarówno małe, kabinowe walizki, jak i modele średnie czy duże posiadają kółka. Pamiętaj, że niezależnie od wagi i wielkości bagażu, masz prawo czuć się komfortowo i nie ma potrzeby, aby zaprzątać sobie głowę problematycznym ekwipunkiem. 

Małe walizki na kółkach doskonale sprawdzają się w roli bagażu podręcznego. Zwykle ich wymiary odpowiadają wymogom większości linii lotniczych, jednak dla pewności przed wyborem dokładnie zapoznaj się regulaminem przewoźnika. Walizka kabinowa z polikarbonu od WITTCHEN sprawdzi się w przypadku takich linii jak np. Lufthansa, LOT czy Wizz Air. Jest wytrzymała i lekka, dzięki czemu z pewnością posłuży Ci przez wiele lat. 

WALIZKA KABINOWA Z POLIKARBONU

Modele średnie o pojemności do ok. 60 litrów są świetnym wyborem na nieco dłuższe wyjazdy lub jako walizka dodatkowa. Z kolei te duże, o pojemności 90–130 litrów doskonale sprawdzają się dla osób podróżujących w grupie, rodzin z małymi dziećmi oraz wczasowiczów, którzy wybierają się na długi urlop. Jeśli zależy Ci na zakupie bardzo pojemnej i dużej walizki, koniecznie sprawdź model od WITTCHEN z pionowymi tłoczeniami. 

DUŻA WALIZKA Z PIONOWYMI TŁOCZENIAMI 

Na co zwrócić uwagę, wybierając walizkę na kółkach?

Kółka to spore ułatwienie. Dzięki nim nie musisz dźwigać bagażu, a jedynie wygodnie pchać lub ciągnąć go za sobą. Aby jednak walizka przetrwała podróż, musisz zwrócić uwagę na jej jakość. Tańsze modele mogą posiadać niewielkie kółka, a te często pękają pod wpływem przeszkód napotykanych na nierównej powierzchni. 

Wiedz też, że do wyboru masz modele na dwóch lub czterech kółkach. To jednak nie wszystko. Do łatwego manewrowania walizką na kółkach niezbędna jest wysuwana (teleskopowa) rączka. Z pewnością przynajmniej kilka razy w trakcie podróży konieczne będzie też podniesienie walizki, np. w celu umieszczenia jej w bagażniku samochodu, pociągu czy luku bagażowym na pokładzie samolotu. Ważne są więc solidne uchwyty, które nie urwą się pod wpływem ciężaru bagażu.   

Kiedy warto postawić na walizkę na dwóch kółkach?

Modele na dwóch kółkach są obecnie nieco mniej popularne od walizek czterokołowych. Zwykle to walizki o niewielkich gabarytach, dlatego ich zaletą jest lekkość. Większego bagażu nie sposób byłoby ciągnąć za sobą. 

Walizki dwukołowe dobrze sprawdzają się w podróży, w trakcie której musisz przemierzać spore odległości pieszo. Dobrze radzą sobie na nierównej murawie czy kostce brukowej. Jednak dwoma kółkami trudno manewrować między przeszkodami, dlatego gorzej sprawdzają się w warunkach miejskich. 

W jakich sytuacjach lepiej sprawdzi się walizka na czterech kółkach?

Dodatkowe kółka zwiększają stabilność bagażu, dlatego jeśli szukasz dużej walizki na kółkach, zwróć uwagę na ich większą ilość. Walizki czterokołowe zwykle są przeznaczone do pchania przed sobą. Dzięki temu z ogromną swobodą możesz przemieszczać się nawet z bardzo ciężkim i obszernym bagażem. Przykładem takiej walizki jest nowoczesny model od WITTCHEN wykonany z wytrzymałego polikarbonu. 

NOWOCZESNA DUŻA WALIZKA Z POLIKARBONU

Zaletą walizek czterokołowych jest również to, że nie przechylają się pod wpływem nierównomiernie rozmieszczonego ciężaru. Jeśli więc nie jesteś mistrzem pakowania, taka opcja będzie dla Ciebie idealna. Walizkę na czterech kółkach możesz spokojnie odstawić, bez obaw, że się przechyli, a jej zawartość ulegnie uszkodzeniu. Uważaj jednak na pochyłym terenie, ponieważ może się stoczyć. 

Masz już swój typ walizki na kółkach? Odwiedź sklep internetowy wittchen.com, gdzie znajdziesz solidne i funkcjonale walizki, z którymi odbędziesz wiele niezapomnianych podróży!

   

(materiały partnera )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%