Zamknij

Dealer Volvo – jakie auta oferuje?

10:55, 25.07.2022 | materiał partnera

Szwedzka marka Volvo jest jedną z niewielu, które są na tyle szanowane, by zostać uznane za pełnoprawnego producenta z segmentu premium. Oczywiście jest to możliwe dzięki świetnemu poziomowi wykonania oraz luksusu w autach ze Szwecji. Jakie modele oferuje jednak dealer Volvo?

Jakie SUVy oferuje dealer Volvo?

Samochody to aktualnie podstawa oferty, którą posiada dealer Volvo, jak i cała marka. Od paru lat to właśnie te pojazdy są rozwijane z najwyższą uwagą i ich gama ma się powiększać kosztem sedanów i kombi, które stanowią dużą część tradycji marki.

Jest to jednak wynikiem tego, jak sprzedają się poszczególne modele. SUVy od Volvo niejednokrotnie spotkamy w czołówkach sprzedaży, gdy mowa o producentach premium, a sedany i kombi na takie listy trafiają znacznie rzadziej, a jeśli już się pojawiają to na niższych pozycjach. W ofercie Volvo auta z nadwoziem typu SUV rozpoznamy po tym, że ich nazwa modelu zaczyna się od liter XC.

Podstawowy model z nadwoziem typu SUV to Volvo XC40. Jest to SUV należący do segmentu C, czyli tak zwanej klasy kompaktowej, w której jego dostępni na europejskim rynku rywale z segmentu premium to Audi Q3, Mercedes-Benz GLA, BMW X1 oraz Lexus UX. Auto to zadebiutowało w 2017 roku i miało na celu wzbogacenie oferty SUVów.

Środkowy model w ofercie dealerów Volvo to Volvo XC60. Jest on znacznie starszy od mniejszego XC40, gdyż Volvo XC60 zadebiutowało oficjalnie w 2008 roku. Aktualnie na rynku znajduje się jego już druga generacja. Jest to SUV klasy średniej, który może rywalizować z takimi autami jak BMW X3, Audi Q5, Porsche Macan, Mercedes-Benz GLC czy też Lexus NX.

Topowy nie tylko SUV, ale też model w całej ofercie marki to Volvo XC90. Ten duży SUV reprezentujący segment E zadebiutował naprawdę dawno temu, gdyż miało to miejsce w 2002 roku. Mimo tego na rynku znajduje się dopiero jego druga generacja, która premierę miała w roku 2014.

Dealer Volvo – sedany i kombi w ofercie

Oczywiście kazdy dealer Volvo w swojej ofercie posiada również sedany oraz kombi. W tym segmencie podstawowe modele to Volvo S60 oraz V60. Po literze S poznamy sedana, a auto z nadwoziem typu kombi oznaczone jest literą V. Model S60/V60 należy do klasy średniej.

Topowa limuzyna oraz kombi to oczywiście Volvo S90 lub jak w wypadku kombi V90. Są to stosunkowo nowe modele, gdyż do oferty marki powróciły dopiero w 2016 roku. Wcześniej w najwyższej klasie sedanów i kombi dostępne były auta z numerem 70. Nowoczesne Volvo S90 i V90 zostały oparte na płycie podłogowej, która była opracowana z myślą o drugiej generacji Volvo XC90.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%