Zamknij

Jak sprzedać książki w Toruniu bez wychodzenia z domu?

12:53, 29.06.2022 | materiał partnera

Używane książki cieszą się bardzo dużą popularnością wśród potencjalnych nabywców, bowiem z reguły ich stan techniczny jest dobry, natomiast kosztują one o wiele mniej, niż nowe pozycje. Choć książki możemy sprzedać przede wszystkim w antykwariacie, warto też wiedzieć, jak dokonać transakcji bez konieczności wychodzenia z domu. 

Ogłoszenie na portalu

Doskonałym sposobem na szybką sprzedaż książek jest umieszczenie ogłoszenia na dedykowanym portalu. Zwykle za ich pośrednictwem możemy trafić przede wszystkim do ludzi z naszej okolicy, co jest istotne, gdy zależy nam na osobistym odbiorze książki. W ogłoszeniu podajemy podstawowe informacje o książce oraz proponowaną cenę i sposób odbioru czy wysyłki. Dodawanie tego typu ogłoszeń jest w większości przypadków bezpłatne, zatem pozbycie się zbędnych książek nie będzie wiązało się z żadnymi, dodatkowymi kosztami. W ogłoszeniu warto podać również swoje dane kontaktowe - numer telefonu bądź adres email, dzięki którym potencjalny nabywca będzie mógł odnaleźć nas w krótkim czasie. W miarę możliwości dodajmy także zdjęcie książki, tak aby klienci mogli upewnić się, jaki jest jej rzeczywisty stan.

Sprzedaż przez media społecznościowe

Chcąc sprzedać używane książki, warto wykorzystać siłę mediów społecznościowych. To właśnie tam powstają różnego typu grupy, które skupiają potencjalnych odbiorców. Przykładowo, jeśli chcemy sprzedać książki naukowe, dobrze jest zapisać się do grupy studentów konkretnej uczelni bądź nawet kierunku, na których przydaje się tego typu literatura. Tymczasem, jeżeli mamy do sprzedania bajki dla dzieci, zapiszmy się do grupy młodych rodziców. Sprawdźmy jednak, czy administrator konkretnej grupy dopuszcza publikowanie na niej ogłoszeń - jeśli nie, nasza propozycja sprzedaży i tak zostanie usunięta. Ogłoszenia możemy także dodawać na naszym profilu, dzięki czemu trafią one przede wszystkim do znajomych oraz osób, które nas obserwują.

Forum internetowe sposobem na pozyskanie klienta

Wiele osób, które planują sprzedaż książek w Toruniu, korzysta z dedykowanych forum internetowych. Działają one podobnie jak grupy na portalach społecznościowych, a mianowicie możemy na nich publikować ogłoszenia o książkach, które chcemy sprzedać, podając ich cenę oraz stan techniczny.

Korzystanie z forum internetowych ma taką zaletę, że od razu trafiamy do grupy potencjalnych odbiorców, w przeciwieństwie do sprzedaży książek poprzez portale ogłoszeniowe. Dodawanie postów na forach jest darmowe, a wiele dedykowanych platform zawiera specjalistyczne sekcje, w których możemy publikować oferty sprzedaży.

W przypadku forum czy portalu społecznościowego jest o tyle trudniej, że trafiamy do klientów także spoza naszego miasta. Wtedy też konieczna okazuje się wysyłka pocztowa. Jest jednak rozwiązanie tego problemu, bowiem obecnie możemy nadać paczkę także bez wychodzenia z domu, korzystając z usług kurierskich. Kurier pojawia się przed naszymi drzwiami tuż po opłaceniu przesyłki i odbiera ją od nas, następnie doręczając klientowi.

Skup używanych książek znajdziesz na https://blackbooks.pl/content/16-skup-uzywanych-ksiazek-torun

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%