Zamknij

Słaby sygnał WiFi: jak go wzmocnić?

12:24, 23.05.2022 | materiał partnera

Zależy Ci na wydajnej pracy w oparciu o stabilne połączenie internetowe? Słaby lub zanikający sygnał to duże utrudnienie podczas konferencji online, przesyłania danych, a także korzystania z komputera dla rozrywki. Poniżej znajdziesz kilka konkretnych wskazówek, dzięki którym słaby sygnał WiFi przestanie być zmartwieniem. Dowiesz się, do czego służą anteny WiFi, wzmacniacze oraz Access Pointy.

Dlaczego połączenie internetowe nie działa najlepiej?

Chcąc skutecznie wyeliminować problem ze słabym sygnałem WiFi, powinieneś zastanowić się, jakie jest jego źródło. Za brak zasięgu może odpowiadać miejsce ustawienia routera. By mógł działać bez zarzutu, powinien zostać ustawiony w dostępnym miejscu. Oznacza to, że nie możesz schować go do szafy i oczekiwać, że sygnał WiFi dotrze w każde miejsce Twojego domu. Zbyt gruba ściana również może okazać się znaczną przeszkodą.

Jak rozwiązać ten problem? Zacznij od zmiany miejsca routera i obserwuj, czy połączenie uległo poprawie. Jeśli nie - możesz zdecydować się na jedną z możliwości, które przedstawiamy poniżej.

Skutecznie sposoby na wzmocnienie słabego sygnału WiFi

Jedno ze znanych rozwiązań to zakup wzmacniacza, którego rolą jest odbiór sygnału wysyłanego z routera. Jeśli chcesz, aby działał poprawnie, zadbaj o umieszczenie go w odpowiednim miejscu (najlepiej w miarę równej odległości pomiędzy routerem, a komputerem).

Chcąc stworzyć wydajną sieć bezprzewodową, warto rozważyć stworzenie punktu dostępowego (ang. access point). Z jego zastosowaniem możliwe jest rozszerzenie zasięgu sieci na większej powierzchni. To urządzenie wygląda niczym router i sprawdzi się przede wszystkim w biurach lub domach wielopoziomowych.

Anteny WiFi do routera jako kolejne rozwiązanie

Okazuje się, że anteny WiFi stanowią jedno z najpopularniejszych, szeroko dostępnych i chętnie stosowanych rozwiązań używanych w celu wzmocnienia sygnału. Charakteryzują się one różnymi parametrami, z tego względu należy dokładnie przeanalizować potrzeby użytkowników sieci, zanim zdecydujemy się na konkretny zakup.

Które anteny są najlepsze?

Producenci oferują przeróżne modele, a sama antena WiFi do routera może posiadać rozmaite właściwości. Znajdziesz wśród nich m.in. najpopularniejsze anteny dookólne, anteny kierunkowe, panelowe oraz anteny WiFi USB. Co je różni? Kąt promieniowania i zysk energetyczny - to dwa podstawowe parametry. Dobiera się je także w oparciu o miejsce, w którym będą działać, a także sprzęty, które już mamy. Chodzi o możliwość połączenia ze sobą wszystkich posiadanych sprzętów.

Z uwagi na tak ogromną różnorodność asortymentu, na zakup warto wybrać miejsce, w którym istnieje możliwość indywidualnej konsultacji. Taką opcję swoim Klientom udostępnia np. sklep internetowy https://www.batna24.com/pl/, gdzie możesz rozwiać każdą wątpliwość, co przełoży się na Twoje zadowolenie z dokonanego zakupu.

Jaki sprzęt będzie najlepszy?

Wszelkie urządzenia wykorzystywane do poprawy jakości połączenia powinny dawać gwarancję wieloletniej, bezawaryjnej pracy. Z tego względu warto kupować produkty oferowane przez sprawdzonych producentów. Dzięki nim zyskujemy gwarancję, że korzystanie z nich stanie się przyjemnością na długi czas.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%