Zamknij

Kontenery biurowe – czym są i o czym należy pamiętać, urządzając kontener biurowy?

00:00, 20.05.2022 | materiał partnera

Budowa bądź wynajem tradycyjnej powierzchni biurowej niejednokrotnie jest poza zasięgiem większości firm, ponieważ ceny nieruchomości i materiałów budowlanych od lat utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Na szczęście, istnieje doskonała alternatywa w postaci kontenerów biurowych. Wyróżnia je pełna mobilność, niska cena oraz bardzo krótki czas realizacji. W poniższym artykule objaśniamy, czym są kontenery biurowe i doradzamy co należy mieć na uwadze podczas ich urządzania.

Kontenery biurowe - co to takiego? 

Kontenery biurowe to modułowe konstrukcje, które są samowystarczalne i samodzielne. Obecnie produkuje się je z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Większość firm zaopatruje je we wszystkie niezbędne instalacje - elektryczną, grzewczą czy wodno-kanalizacyjną. 

Największą zaletą kontenerów biurowych jest fakt, iż po ich przywiezieniu na miejsce i montażu są od razu gotowe do eksploatacji. Za pomocą kontenera biurowego w szybki sposób możemy zaaranżować powierzchnię biurową dla pracowników. Zakup kontenera biurowego polecany jest zwłaszcza tym firmom, którym zależy na tym, aby zorganizować biuro w jak najkrótszym czasie oraz w możliwie najniższej cenie. 

Kontenery mogą być ze sobą zestawiane pionowo i poziomo, dzięki czemu można uzyskać powierzchnię biurową o dowolnej wielkości. Postawienie kontenera biurowego nie wymaga również prowadzenia zaawansowanych prac budowlanych. Kontener może być postawiony na działce bez betonowania, prowadzenia robót ziemnych czy stawiania rusztowań. Szczegółowe informacje na temat kontenerów biurowych są dostępne na wykonczony.pl.

Kiedy warto postawić na kontener biurowy? 

Na zakup kontenera biurowego warto zdecydować się, gdy rozpoczynamy działalność gospodarczą i dysponujemy niewielkim budżetem lub gdy potrzebujemy biura tymczasowego w związku z remontem w dotychczasowym obiekcie. 

Warto nadmienić, że wiele firm korzysta z kontenerów biurowych przez cały rok, ponieważ doceniają one ogromną liczbę zalet wynikających z takiego rozwiązania. Kontenery biurowe są mobilne i samowystarczalne, a dodatkowo koszt takiej inwestycji jest znacznie niższy aniżeli budowa tradycyjnego obiektu biurowego. 

Zastosowanie mobilnych kontenerów jest w istocie znacznie szersze. W budynkach modułowych mogą funkcjonować wszelkiego rodzaju sklepy, hotele, restauracje, apteki, laboratoria czy przychodnie. 

O czym należy pamiętać urządzając kontener biurowy? 

Właściwe urządzenie kontenera biurowego jest bardzo istotne. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o właściwą ilość naturalnego światła wewnątrz oraz podstawowe instalacje (grzewcza, elektryczna, wodno-kanalizacyjna). 

W kontenerze biurowym powinno także znaleźć się pomieszczenie sanitarne oraz kuchnia. Rozmiar budynku powinien być dostosowany do liczby zatrudnianych przez firmę pracowników. 

Wszystkim najnowszym trendom w zakresie aranżacji odpowiadają kontenery biurowe na G-con.pl. Warto sprawdzić dotychczasowe realizacje G-con i powierzyć tej firmie realizację budowy kontenera dla naszej firmy. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%