Zamknij

Skupy samochodowe - czy warto korzystać z ich usług?

14.46, 22.04.2022 materiały partnera

Sprzedaż samochodu - z pozoru - wydaje się być prostym zadaniem. Przygotowujesz auto do handlu, dodajesz ogłoszenie i czekasz. I czekasz… I czekasz… I czekasz… Zdarza się, że euforia oraz chęć uzyskania szybkiej gotówki, zamieniają się w długie tygodnie oczekiwania. Czy jest na to jakaś rada? Jest! Skup aut - czyli prosty sposób na pieniądze od ręki oraz pozbycie się „problemu”.

Jak działają skupy samochodowe?

Na wstępie należy zaznaczyć, że skupy aut używanych w znacznym stopniu różnią się od komisów samochodowych. Te pierwsze skupują auta poniżej ceny rynkowej i odsprzedają je z zyskiem, natomiast te drugie jedynie udostępniają sprzedającym miejsce na placu.

Jak wyglądają formalności? To proste!

- Krok 1. - telefon do firmy lub wypełnienie formularza kontaktowego.

Wolisz bezpośredni kontakt z doradcą? Zadzwoń pod numer dostępny na stronie internetowej i zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi sprzedaży auta. Nie masz czasu na długie rozmowy? Wypełnij formularz kontaktowy, który zdecydowanie przyśpieszy proces wyceny pojazdu.

Uwaga! W przypadku kontaktu mailowego, należy przesłać zdjęcia samochodu.

- Krok 2. - wycena pojazdu.

Dobra informacja jest taka, że wstępną wycenę otrzymasz jeszcze tego samego dnia. Na konkrety trzeba jednak poczekać do czasu oględzin.

- Krok 3. - umowa zgodna z obowiązującym prawem.

Zamierzasz podpisać umowę? Koniecznie sprawdź, czy figuruje w niej zapis mówiący, że osoba kupująca pokrywa podatek od czynności cywilnoprawnych.

- Krok 4. - odbiór auta.

W sytuacji, gdy obie strony są zadowolone (tj. klient zaakceptował kwotę), firma wysyła lawetę po odbiór samochodu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze skupu samochodowego?

W dobie Internetu oraz mediów społecznościowych, warto kierować się opiniami zadowolonych klientów. Im więcej pozytywnych ocen, tym większa szansa na udaną transakcję. Oczywiście to nie jedyny czynnik, jaki powinno się brać pod uwagę, jednak dobre opinie użytkowników to klucz do sukcesu. Przyzna to chyba każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą.

Masz zamiar szybko sprzedać auto? Przed zawarciem umowy, sprawdź również, jak długo dany podmiot funkcjonuje na rynku.

Dlaczego warto skorzystać z usług skupu samochodowego?

Po pierwsze, skup aut daje możliwość uzyskania gotówki w ciągu zaledwie 24. godzin. To świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki na „już”. Błyskawiczna transakcja, bezpłatna wycena, laweta na koszt firmy - zalety skupów samochodowych można mnożyć i mnożyć. To jednak nie wszystko, bo kolejną ważną kwestią jest fakt, że większość formalności załatwia skup.

Nie wiesz, czy w Twojej okolicy znajduje się skup samochodów używanych? Możesz to łatwo sprawdzić wpisując: skup aut Toruń, skup aut w Gdańsku lub skup aut Inowrocław.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%