Zamknij

Dostępność oraz zastosowanie blachy nierdzewnej ryflowanej

00:00, 14.01.2022 artykuł sponsorowany

Masz w planach zastosowanie blachy ryflowanej i chcesz dowiedzieć się o niej więcej? Wyroby hutnicze z każdym rokiem stają się coraz częściej wykorzystywane, co niewątpliwie odbija się zarówno na jakości, jak i dostępności tego typu produktów. Jesteś zainteresowany tym tematem? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, ponieważ poniższy artykuł został stworzony specjalnie z myślą o Tobie!

Co to jest blacha ryflowana?

Choć popularność różnego rodzaju wyrobów hutniczych niezmiennie wzrasta, wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym charakteryzują się poszczególne produkty. Jednym z najczęściej wykorzystywanych przedmiotów w budownictwie jest blacha ryflowana, która znajduje zastosowanie zarówno w aplikacjach przemysłowych oraz co raz częściej w budownictwie mieszkaniowym. Blacha ryflowana, najczęściej wykonana ze stali nierdzewnej bądź też aluminium. Charakterystyczną cechą blachy ryflowanej są typowe dla tego wykończenia powierzchniłezki, wypustki lub też nacięcia. Wyżej wymienione elementy mają na celu przede wszystkim wzmocnić blachę oraz zapewnić jej lepszą przyczepność. Co ciekawe stal nierdzewna w formie blachy ryflowanej coraz częścią znajduje również swoje zastosowanie w projektowaniu wnętrz jako element ozdobny. Oryginalna tekstura ryflowanej blachy ze stali nierdzewnej może okazać się idealnym uzupełnieniem nowoczesnego domu lub mieszkania. Ciekawym pomysłem może okazać się połączenie surowej blachy z dodatkami vintage.


Specyfikacja blachy ryflowanej

Blachę ryflowaną często można spotkać również pod nazwą blacha podestowa. Duży wpływ na upowszechnienie tego potocznego nazewnictwa ma fakt, że ten materiał jest wyjątkowo często wykorzystywany jako podłoże w branży budowlanej, motoryzacyjnej, a także architektonicznej. Jeśli chodzi o konkretne informacje na temat dostępnej obecnie na rynku blachy ryflowanej, to należy wspomnieć, że jednym z najlepszych wyborów jest blacha nierdzewna. Stal szlachetna, która jest najczęściej wykorzystywana do wyrobu wyżej wspomnianych blach, cechuje się nie tylko wyjątkową odpornością na korozję, ale również wysokim stopniem czystości. Skład stali nierdzewnych w dużej mierze zależy odprzewidywanej jego aplikacji, jeśli zatem zależy Ci na tym, by produkt, który kupujesz, wyróżniał się oczekiwaną  jakością, dokonaj zakupu u wiarygodnego dostawcy.  . Sprawdzony dostawca stali zapewni Ci wysoki standard oferowanych przez niego produktów, a także konkurencyjne ceny. Wybierając swojego dystrybutora materiałów hutniczych, warto zwrócić uwagę również na to, czy posiada on w swojej ofercie pozycję stal nierdzewna z dostawą.

Wracając do szczegółowych informacjach na temat blach podestowych wykonanych ze stali nierdzewnej, warto podkreślić, że ich grubość najczęściej jest zawarta w przedziale od 3 do 8 mm. W zależności od Twoich potrzeb możesz dowolnie dostosować oraz spersonalizować grubość blachy. Kolejną istotną informacją mogą okazać się normy, którym odpowiadają blachy dostępne na polskim rynku. Obecnie blachy ryflowane są produkowane zgodnie z normą DIN lub ASTM. W tym miejscu warto wspomnieć, że blachy ryflowane wykonane wg różnych norm różnią się między sobą wymiarami łezki, a co za tym idzie także wyglądem. Jeśli w konkretnej aplikacji zastosowane blachy nie mogą się między sobą różnić wizualnie to należy mieć ten aspekt na względzie i uwzględnić go w zamówieniu do dostawcy.  Chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź na mtl.com.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%