Zamknij

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

00.00, 12.01.2022 materiał partnera

Nowoczesne materace sprężynowe bazują na dużej liczbie elementów, które pracują niezależnie od siebie. Dzięki temu charakteryzują się one wysoką elastycznością punktową i kilkoma strefami twardości, co sprawia, że sen staje się bardziej komfortowy i zdrowszy. Czym jeszcze charakteryzują się materace sprężynowe? Jak wybrać odpowiedni model dla siebie? Czy znajdują swoje zastosowanie w hotelach?

Materace sprężynowe - czym się charakteryzują?

Materace sprężynowe to rozwiązanie, które cenione jest za trwałość oraz komfort. Zastosowanie innowacyjnych technologii i nowoczesnych komponentów sprawiło, że są one wykorzystywane również jako materace hotelowe. Wkłady oparte na sprężynach gwarantują doskonałe podparcie kręgosłupa, a także są odporne na odkształcenia i zapewniają efektywny sen. Do najważniejszych cech materacy sprężynowych należy zaliczyć:

  • Trwałość - materace sprężynowe są uznawane jako inwestycja na lata. Nowoczesne i solidne sprężyny bardzo długo zachowują swój kształt i są odporne na uszkodzenia oraz odkształcenia.
  • Optymalne podparcie kręgosłupa - nowoczesne modele materacy sprężynowych wyposażone są w dużą liczbę sprężyn kieszeniowych, dzięki czemu mogą one pracować niezależnie i optymalnie podpierać kręgosłup na całym jego odcinku.
  • 7 stref twardości - w materacach sprężynowych stosowane są sprężyny o zróżnicowanej grubości drutu, co pozwala tworzyć strefy dostosowane do potrzeb poszczególnych części ciała.
  • Połączenie sprężyn i pianki - w nowoczesnych wkładach poza sprężynami znajduje się również pianka, co umożliwia połączenie zalet materacy sprężynowych i piankowych.

Jakie są rodzaje materacy sprężynowych?

Standardowe materace sprężynowe są obecnie zastępowane przez nowoczesne rozwiązania, jakimi są materace kieszeniowe, multipocket i Pocket Plus. Dzięki zmianie budowy i rozmieszczenia sprężyn, wkłady zmieniły swoją charakterystykę z elastyczności powierzchniowej na punktową, co przełożyło się na większy komfort oraz lepszą stabilizację kręgosłupa.

Materace kieszeniowe zbudowane są ze sprężyn rozmieszczonych w oddzielnych kieszeniach. Dzięki temu pracują niezależnie od siebie. Nowoczesne modele wyposażone są w dużą liczbę sprężyn o mniejszym rozmiarze, dzięki czemu możliwe jest równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Materace multipocket powstały z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Są to wkłady z wyższej półki, dedykowane osobom, dla których jakość snu jest priorytetem. Materace Pocket Plus to rozwiązanie, które wykorzystuje najlepsze cechy sprężyn i innowacyjnych wkładów z pianki.

Jak wybrać odpowiedni materac sprężynowy?

Wybór odpowiedniego materaca zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkownika. Ponadto wpływ na wybór wkładu ma między innymi waga ciała, wzrost, czy też pozycja snu. Jeśli sami nie wiemy, jaki materac sprężynowy kupić, możemy w sklepie poprosić o pomoc fachowców, którzy przedstawią nam wszystkie zalety i wady wybranych wkładów. Ponadto dobiorą model, który idealnie będzie pasować do naszych indywidualnych wymagań.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%