Zamknij

Manicure dla niej i dla niego ? przedstawiamy różnice

15:52, 19.09.2018 | Materiał Partnera

Manicure to bezapelacyjnie domena kobiet. Jednak coraz częściej możemy przeczytać o manicure męskim. Czym on jest? Jakie cechy odróżniają go od manicure damskiego? Odpowiedzi szukaj w poniższym tekście.

Męski manicure – abstrakcja czy rzeczywistość?

XXI wiek na nowo definiuje wiele pojęć. Dziś kobiety coraz częściej uprawiają typowo męskie zawody, co jeszcze 30 lat temu było ewenementem. Z kolei mężczyźni nie muszą by typowymi „macho”, którzy jedyne uczucia pokazują, gdy zapomną pójść na siłownię. Podobnie sprawa wygląda w dziedzinie pielęgnacji. Mężczyzna jako brudny, nieogolony i w poplamionej koszulce pracownik fizyczny nie jest wyznacznikiem „męskości”. Dziś jest nim dbający o siebie pracownik biurowy w eleganckiej koszuli i gładkiej twarzy. Choć to nie miejsce i czas, by oceniać, co jest bardziej lub mniej męskie, warto zwrócić uwagę na pewien trend. Trend, który sprawił, że dziś męski manicure staje się coraz bardziej popularny. Co więc kryje się pod tym pojęciem? Większość mężczyzn za manicure uważa obcięcie paznokci i ewentualnie wycięcie skórek. Jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jeżeli poczytamy o męskim manicure, dowiemy się, że jest on niemal zupełnie identyczny, jak manicure kobiecy. Jedyną różnicą są używane kosmetyki, specjalnie dostosowane do męskich i kobiecych dłoni.

Manicure kobiecy – klasyczna pielęgnacja dłoni

O tym, czym jest manicure kobiecy nie trzeba długo pisać. Każda z nas przeszła ten zabieg pielęgnacyjny niejeden raz i doskonale wie, na czym on polega. Nasze dłonie muszą być zadbane, ponieważ dzięki temu czujemy się pewniej i bardziej kobieco. Robimy to przede wszystkim dla siebie, ale również po to, by podkreślić naszą osobowość. W tym celu nie tylko usuwamy skórki czy obcinamy paznokcie, ale przede wszystkim je malujemy. Jedną z metod jest nałożenie hybryd.

Manicure hybrydowy – wielka różnica

Manicure hybrydowy to zdecydowanie największa różnica dzieląca manicure damski od męskiego. Choć zdarzają się mężczyźni z pomalowanymi paznokciami, jednym z nich jest Michał Szpak, to jest to na tyle mały odsetek, że nie uważa się hybryd za element męskiego manicure. Skoro więc jest to zabieg typowo kobiecy, panowie mogą w tym momencie skończyć lekturę tego tekstu.

Popularne „hybrydy” to nic innego jak specjalny lakier, który charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Właśnie z tego powodu jego nałożenie nie należy do najprostszych czynności i praktycznie niemożliwe jest zrobienie tego bez pomocy kosmetyczki. Przeczytać o nim możesz tutaj: https://salonpieknecialo.pl/zabieg/manicure-hybrydowy/. Manicure hybrydowy z reguły utrzymuje się na paznokciach przez około 2-3 tygodnie. Ostateczny czas zależy przede wszystkim od jakości wykonania oraz szybkości z jaką rosną nam paznokcie. Im dzieje się to szybciej, tym szybciej hybryda będzie nieestetycznie wyglądać na naszych dłoniach. Jednak nie każda z nas może sobie pozwolić na tego typu zabieg. Manicure hybrydowy działa niekorzystnie na nasze paznokcie, więc jeżeli się na niego decydujesz, pamiętaj, by co jakiś czas dawać swoim dłoniom odpocząć i odpowiednio o nie zadbać.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%