Zamknij

Czy da się wziąć pożyczkę bez potwierdzenia dochodów?

13:39, 05.06.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:40, 05.06.2023

Firmy pożyczkowe i banki zabezpieczają się przed problemami ze spłatą na różne sposoby. Czasami wymagane jest przedstawienie zaświadczenia od pracodawcy, a nawet jakiś rodzaj zabezpieczenia. Przydatne może okazać się również poręczenie drugiej osoby - żyranta. A czy można wziąć pożyczkę bez potwierdzania dochodów? Czy pożyczki bez zaświadczeń pozwolą uniknąć potwierdzania dochodów? Postaramy się to sprawdzić. 

Dlaczego instytucje wymagają potwierdzenia dochodów? 

Banki i firmy pożyczkowe mają kilka sposobów na sprawdzenie swojego klienta. Przede wszystkim badają jego zdolność kredytową. Jest uzależniona od kilku czynników - wysokości zarobków, posiadanych zobowiązań, kosztów życia. Poza tym liczy się także rodzaj zatrudnienia. Bardziej wiarygodnym klientem będzie prawnik posiadający umowę o pracę, niż wnioskodawca z dorywczą pracą i umową o dzieło. 

Niektóre firmy poza informacją o dochodach i ich źródle, wymagają dodatkowego potwierdzenia. Unikają w ten sposób prób oszustwa, czy zawyżania swoich dochodów. Nie jest to jednak regułą - część firm nie sprawia swoim klientom takich, dodatkowych problemów. 

Jak wygląda zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach? 

Jeżeli bank lub pożyczkodawca wymaga zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, przeważnie udostępnia klientowi odpowiedni druk. Musi się na nim znaleźć informacja o stanowisku pracownika, zakładzie pracy i rodzaju umowy. Ważne informacje to także oczywiście wysokość dochodów. To zwykle średnia z 3, 6 lub 12 miesięcy. Ponadto w takim dokumencie najczęściej jest też informacja o tym, że pracownik nie przebywa obecnie w okresie wypowiedzenia. 

Gdy na stronie banku nie znalazłeś druku, możesz poszukać go na portalach finansowych. Na stronie super-pozyczka.pl znajdziesz darmowy wzór zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. 

Kto może wystawić takie zaświadczenie? 

Takie zaświadczenie powinno być wystawione przez pracodawcę. Zwykle przygotuje je dział kadr. W mniejszych firmach po prostu dostaniesz je od jej właściciela lub wskazanej przez niego osoby. 

Wystarczy poprosić pracodawcę, na przykład swojego przełożonego, o wypełnienie takiego druku. Czasami zrobisz to przez wewnętrzny system intranet. 

Pożyczki bez zaświadczeń - co to jest? 

Wspomnieliśmy już, że banki i inne instytucje finansowe często wymagają potwierdzenia zatrudnienia i zarobków. Nie jest to jednak regułą. Pożyczki bez zaświadczeń są sposobem na ominięcie zbędnych formalności. Dzięki nim nie tylko nie musisz tracić czasu na uzupełnienie dokumentacji. Wiele osób po prostu nie chce dzielić się ze swoim pracodawcą tym, że planuje wziąć pożyczkę lub kredyt. Dzięki ograniczeniu wymagań, pożyczka bez zaświadczeń najczęściej pozwala bardzo szybko wypełnić wniosek. 

Sam proces weryfikacji wniosku również przebiega sprawniej, niż w zwykłych pożyczkach. Powód jest prosty - mniej dokumentów pozwala zautomatyzować proces. Większość pożyczek bez zaświadczeń to pożyczki online. Czasem aż trudno uwierzyć w to, jak szybko można dostać pieniądze na swoje konto. Wypełnienie wniosku trwa kilka minut, a już po 15-30 minutach zwykle mamy decyzję w sprawie naszej pożyczki. Wypłata środków przelewem błyskawicznym też przebiega płynnie. 

Gdzie szukać pożyczek bez zaświadczeń? 

Pożyczki bez zaświadczeń warto poszukać w Internecie. Żeby znaleźć najlepszą propozycję, porównaj ze sobą oferty różnych form. Można zrobić to samemu lub poszukać pomocy w serwisach traktujących o pożyczkach. Po wejściu na jedną ze stron, na przykład https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-zaswiadczen/ w kilka chwil wyszukasz korzystne oferty pożyczek bez zaświoadczeń. Plusem szukania informacji na temat pożyczek bez zaświadczeń w takim miejscu jest też zdobycie wiedzy o danej firmie. Poza warunkami pożyczki, czy RRSO, dowiesz się też, co myślą o niej dotychczasowi klienci. 

Jak porównać ze sobą różne oferty pożyczek? Warto zwrócić uwagę na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Parametr ten podsumowuje wszystkie koszty pożyczki w ujęciu rocznym. Można więc porównać ze sobą pożyczki z różnym okresem spłaty. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%