Zamknij

Promiennik ciepła jako urządzenie do suszenia materiałów

08:15, 03.08.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:16, 03.08.2023

Promienniki ciepła znane są jako alternatywa dla tradycyjnych metod ogrzewania. Z powodzeniem i zadowoleniem wykorzystuje się je nie tylko w warunkach domowych, ale i przemysłowych czy restauracyjnych. Urządzenie to kojarzy się z ekologicznością, a także oszczędnością. Z kolei przez wzgląd na szybkość zwiększania temperatury w pomieszczeniach, trudno znaleźć podobne rozwiązanie gwarantujące te same zalety. Czy jednak promiennik ciepła służy wyłącznie do zwiększania komfortu termicznego?

W przemyśle częstym zastosowaniem promienników jest też suszenie materiałów, surowców czy nawet żywności. Proces ten jest w pełni bezpieczny i nie wpływa negatywnie na suszone obiekty. Wynika to z samego charakteru pracy urządzenia – promiennik ciepła nie ogrzewa powietrza znajdującego się w otoczeniu, ale bezpośrednio zwiększa temperaturę materii – podobnie jak promienie słoneczne. Suszone materiały czy żywność wystawione są więc na całkowicie naturalny proces.

Promienniki ciepła kupisz na: https://dreamheat.eu/promienniki/

Co można suszyć promiennikiem ciepła?

Zastosowanie promiennika ciepła w procesie suszenia drewna i innych materiałów konstrukcyjnych umożliwia szybsze osiągnięcie optymalnej wilgotności, skracając czas suszenia. Promiennik ciepła jest używany również w przemyśle spożywczym do suszenia owoców, warzyw, zbóż, mięsa itp., co pozwala na zachowanie wartości odżywczych i aromatu żywności.

W przypadku tkanin, dywanów czy tapicerki promiennik ciepła skraca czas suszenia i eliminuje ryzyko odkształceń materiałów. Natomiast w branży remontowo-budowlanej urządzenie  jest wykorzystywane do suszenia malowanych powierzchni, lakierów i wykończeń, zapewniając równomierne oraz szybkie schnięcie powłok malarskich, a także eliminując smugi i zacieki.

Oczywiście proces suszenia nie musi odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach. Promiennik podczerwieni na taras (https://dreamheat.eu/promiennik-podczerwieni-do-ogrodow-zimowych-radzimy-jaki-wybrac/) jest wariantem dostosowanym do pracy na świeżym powietrzu. W swoim pierwotnym zastosowaniu służy do ogrzewania przestrzeni w niewielkiej odległości od siebie, aby umożliwić spędzanie czasu na dworze w chłodniejsze dni. Natomiast z powodzeniem może być wykorzystany jako narzędzie suszące w pracach przemysłowych, remontowych czy podczas pracy z żywnością.

Zalety suszenia promiennikiem ciepła

  • skrócony czas suszenia w porównaniu do tradycyjnych metod, co przekłada się na zwiększoną wydajność produkcji i obniżenie czasu oczekiwania na gotowe produkty.
  • Promiennik ciepła dostarcza skoncentrowane i intensywne źródło ciepła, co efektywnie usuwa wilgoć z materiałów. Kontrolowany i precyzyjny proces suszenia zapewnia lepszą jakość suszonych materiałów.
  • Wykorzystanie promieniowania przenoszącego ciepło bezpośrednio na materiał, (minimalizując straty energetyczne związane z konwekcją lub kondukcją) to efektywne i ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające na oszczędności energetyczne w procesie suszenia.
  • Dokładna regulacja ułatwia dostosowanie temperatury do wymagań suszonego materiału. Precyzyjna kontrola zapewnia optymalne warunki suszenia i minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału.

Promiennik ciepła od Dream Heat

Jeśli chcemy wykorzystać w procesie suszenia promiennik ciepła, to warto wykorzystać w tym celu solidne rozwiązanie. Właśnie dlatego powinniśmy zgłosić się do producenta Dream Heat – specjalisty od urządzeń grzewczych na podczerwień. Każdy, kto potrzebuje niezawodnego sprzętu do suszenia materiałów, powinien zapoznać się z promiennikami ciepła oraz ofertą Dream Heat. Zachęcamy do odwiedzenia strony WWW producenta.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%