Zamknij

Jakie języki są najczęściej wybierane w szkołach dwujęzycznych i dlaczego?

10:18, 21.09.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:19, 21.09.2023

W dzisiejszym rozwijającym się świecie, w czasach globalizacji i przełamywania barier, umiejętność komunikacji w wielu językach stała się niezbędna. Odpowiedzią na te potrzeby są szkoły dwujęzyczne, które rozwijają się na całym świecie i umożliwiają już najmłodszym przyswajanie dwóch języków jednocześnie. Uczniowie mogą uczyć się nie tylko w rodzimym, ale też obcym języku i najczęściej wybierają angielski. Zobacz, dlaczego tak się dzieje i jakich jeszcze języków warto się uczyć.

Język angielski – globalny język komunikacji

Język angielski dominuje wśród języków nauczanych w szkołach dwujęzycznych. Istnieje kilka powodów, dla których stał się on tak powszechny:

  • znaczenie w globalnej komunikacji – język angielski jest uważany za globalny język komunikacji. Jest on używany w biznesie, nauce, technologii, kulturze i wielu innych dziedzinach życia. Dlatego też nauka angielskiego otwiera drzwi do rozwoju zawodowego i edukacji na arenie międzynarodowej,

  • dostępność materiałów – ze względu na popularność języka angielskiego, stosunkowo łatwe jest znalezienie dobrego nauczyciela, w tym native speakera do prowadzenia zajęć. Poza tym dostępne są liczne zasoby edukacyjne w języku angielskim, od podręczników, poprzez gry edukacyjne, aż po kursy online, które czynią naukę ciekawszą i bardziej wartościową,

  • atrakcyjność – język angielski pozwala grać w gry, które nie ukazały się na polskim rynku, oglądać filmy już na etapie zagranicznych premier, czytać książki w oryginale. Daje szerokie możliwości młodym ludziom spragnionym dostępu do kultury, rozrywki i edukacji bez barier.

Znajomość języka angielskiego w przyszłości gwarantuje uczniom możliwość lepszego zdania egzaminów, w tym matury i dostania się na wymarzone studia – również zagraniczne. Otworem stoją wyjazdy na studenckie wymiany, a na rynku pracy pojawia się wiele fascynujących możliwości zatrudnienia i rozwoju.

Dodatkowe języki w szkołach dwujęzycznych

Oprócz angielskiego, szkoły dwujęzyczne często oferują naukę innych języków, także tych mniej popularnych, a nawet niszowych. Wybór języka zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja geograficzna szkoły, tradycje kulturowe regionu czy też prognozy i wymogi rynku pracy. Oto kilka języków, które cieszą się popularnością:

  • język hiszpański – jest drugim co do liczby mówiących językiem na świecie. Dzięki temu jest atrakcyjnym wyborem dla wielu uczniów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba ludności hiszpańskojęzycznej stale rośnie,

  • niemiecki – Niemcy mają jedną z największych gospodarek w Europie, co czyni język niemiecki atrakcyjnym dla wielu uczniów, zwłaszcza w krajach Europy Środkowej i Wschodniej,

  • francuski – język kultury, sztuki i nauki, który pozostaje popularnym wyborem w wielu krajach europejskich. Jego znajomość otwiera możliwości edukacyjne i zawodowe nie tylko na naszym kontynencie, ale też znacznie dalej, np. w Afryce.

Nauka języków obcych jest ważna ze względów ekonomicznych, zawodowych, ułatwia podróżowanie, które jest obecnie tak modne i daje sporo satysfakcji. Im wcześniej dziecko zacznie swoją przygodę z angielskim, hiszpańskim czy niemieckim, tym lepiej!

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%