Zamknij

Kurs kwalifikacyjny – oligofrenopedagogika. Na czym polega i kto może się na niego zapisać?

13:39, 26.04.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:39, 26.04.2023

Oligofrenopedagogika jest jednym z wielu działów pedagogiki specjalnej. W jej zakres wchodzi praca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Z uwagi na specyficzne potrzeby edukacyjne i rozwojowe takich uczniów praca z nimi wymaga wcześniejszego zdobycia odpowiednich kwalifikacji i umiejętności. Jeżeli chcesz rozpocząć pracę właśnie na takim stanowisku i wyspecjalizować się w tym dziale pedagogiki specjalnej, to dobrym wyborem jest kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. 

Kurs kwalifikacyjny oligofrenopedagogiki – najważniejsze informacje 

Kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki trwa 290 godzin, podczas których zdobywasz wiedzę nie tylko z zakresu pracy z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną, ale także z zespołem Aspergera i autyzmem. Podczas szkolenia poznasz dokładnie ich specyficzne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz zdobędziesz umiejętności, które pozwolą ci zarówno na pracę z dziećmi i młodzieżą, jak i z ich rodzinami. Jeżeli interesuje cię kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki, to dobrym wyborem jest sprawdzenie możliwości ukończenia go przez internet, np. w Centrum Doskonalenia Zawodowego. Dzięki temu z łatwością połączysz zdobywanie nowych umiejętności i rozwój z aktualną pracą czy życiem prywatnym. 

Co istotne, należy mieć na uwadze, że nawet w przypadku kursu online nie wystarczy przerobić materiału udostępnionego słuchaczom. Niezbędne jest również zdanie egzaminu, po którym otrzymujesz dokument potwierdzający ukończenie kursu kwalifikacyjnego.  

Kto może się zapisać na kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki? 

Przede wszystkim kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki, podobnie jak i pozostałe szkolenia o takim charakterze, jest przeznaczony wyłącznie dla osób, które mają wykształcenie wyższe – ukończone studia licencjackie lub magisterskie, niekoniecznie związane z pedagogiką. Oczywiście, w wyjątkowych sytuacjach placówka może zgodzić się na tzw. warunkowe przystąpienie do kursu, jednak są to indywidualne przypadki. 

Kurs z oligofrenopedagogiki jest w szczególności polecany pedagogom i nauczycielom, którzy chcą pracować w placówkach integracyjnych i specjalnych. Zapisanie się na szkolenie kwalifikacyjne jest również dobrym wyborem w przypadku psychologów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także osób zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej i wychowawczych, w których znajdują się nieletni z niepełnosprawnością intelektualną. 

Czego nauczysz się w trakcie kursu kwalifikacyjnego? 

Kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki ma program nauczania zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki. Podczas edukacji poznasz zagadnienia z zakresu psychiatrii i neurologii dziecięcej, dydaktyki specjalnej, elementów psychologii klinicznej, terapii, edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, organizacji pomocy rewalidacyjnej, wspomagających i alternatywnych metod komunikacji czy terapii i wsparcia rodziny dziecka. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%