Zamknij

Zapomnij o problemach z włosami dzięki marce Hairlust

15.32, 20.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 15.32, 20.01.2023

Problemów z włosami istnieje chyba tyle, ile historii wypełniających mury salonów fryzjerskich i gabinetów trychologicznych. Jest jednak kilka kłopotliwych kwestii, które uparcie trzymają się niejednej głowy. Sprawdź, jakie są najczęstsze problemy z włosami i jak w ich rozwiązaniu mogą pomóc produkty skandynawskiej marki Hairlust.

Zauważasz u siebie puszenie się włosów, więc szukasz podpowiedzi dotyczących pielęgnacji swoich niesfornych kosmyków. Zmieniasz szampon, odżywkę, dodajesz nową maskę, specjalną mgiełkę, olejek na końcówki i… kończysz z nadmiarem sebum i z włosami wiszącymi z Twojej głowy jak smętne strąki? Stop! Podejdź kompleksowo do pielęgnacji – początkiem niech będzie zdiagnozowanie problemu. Później sięgniesz po kosmetyki i akcesoria Hairlust.

Włosy przetłuszczające się – jak o nie dbać?

A co, jeśli okaże się, że przetłuszczające się włosy… nie istnieją? Czy twój problem zniknie?

Nie do końca. W istocie: włosy nie mogą się przetłuszczać. Przetłuszcza się natomiast skóra głowy, czego efekt widzisz właśnie u nasady swojej fryzury – możesz mieć więc wrażenie, że to włosy są tłuste. Ta świadomość powinna pomóc Ci w zaplanowaniu najlepszej pielęgnacji Twoich włosów – jeśli dotąd uważałaś, że masz bardzo szybko przetłuszczające się włosy, teraz już wiesz, że problem leży w skórze głowy i to jej oczyszczaniem powinnaś zająć się w pierwszej kolejności. Zmieni to nieco Twój sposób myślenia o codziennej rutynie pielęgnacyjnej, wybór kosmetyków, a nawet technikę mycia. To co, zaczynamy?

Pierwszym krokiem do pozbycia się problemu przetłuszczającej się skóry głowy jest… rzadsze jej mycie. Naprawdę! Pozwól działać naturalnym mechanizmom; nie ucz swojego ciała, że musi produkować jeszcze więcej sebum – bo właśnie to robi, kiedy zbyt często myjesz włosy.

Drugi krok to odpowiednia pielęgnacja skóry głowy – peeling, mycie, sposób nakładania odżywki, masaż i kilka nowych nawyków okołopielęgnacyjnych. Wybierając kosmetyki, skłaniaj się ku delikatnym produktom bazującym na naturalnych składnikach, by nie obciążać włosów niepotrzebnie.

Bardzo ważne jest głębokie oczyszczenie skóry głowy raz na kilka myć – w tym celu możesz zastosować specjalny peeling lub po prostu głęboko oczyszczający szampon bez siarczanów, taki jak Scalp Delight™ Detox Scrub. Efekt spotęguje masaż skóry głowy, do którego wykorzystasz specjalną szczotkę pomagającą złuszczyć martwy naskórek skalpu.

Dlaczego nie znajdziesz w tym kroku polecenia konkretnej odżywki do włosów przetłuszczających się u nasady? Ponieważ odżywkę dobieramy do kondycji i rodzaju włosów, a powtórzmy, że problem przetłuszczania dotyczy skóry głowy. Włosy mogą być więc tłuste u nasady, co rozwiązujemy odpowiednią pielęgnacją skalpu, a zarazem przesuszone na końcach, w czym pomoże stosowanie dobranych do nich odżywek, masek, olejków i zabiegów.

Co więc – poza oczyszczaniem – może Ci pomóc w zwalczeniu problemu przetłuszczającej się skóry głowy?

  • używanie delikatnego dla włosów sprayu zagęszczającego – Grow Perfect™ Thickening Spray – oraz bezaerozolowego lakieru – Final Touch Hair Spray – zamiast oblepiających włosy drogeryjnych lakierów i pianek, które potęgują wrażenie przetłuszczenia;
  • nieprzegrzewanie głowy – zwróć uwagę na to, by temperatura wewnątrz pomieszczenia, w którym przebywasz nie była zbyt wysoka; unikaj też syntetycznych czapek i opasek.

Twoje włosy wypadają? Działaj od wewnątrz i od zewnątrz!

Wypadające włosy są zmorą niejednej kobiety. Z tym problemem walczą zarówno nastolatki, jak i młode mamy oraz kobiety dojrzałe, a także wszystkie inne panie, których dieta i styl życia nie służą w danym momencie życia ich zdrowiu. Niektóre choroby przewlekłe lub ich leczenie również mogą powodować utratę włosów.

Jeśli jednak jesteś generalnie osobą zdrową, u której wypadanie włosów nie jest symptomem poważniejszych problemów zdrowotnych, masz wpływ na wyjście z tej sytuacji. Jak zmienić nawyki na takie, które nie pozwolą na dalsze przerzedzanie się fryzury?

Na pewnych etapach życia, kobiety szczególnie mocno martwią się o swoje włosy – ich nadmierne wypadanie wynikać może bowiem z gospodarki hormonalnej zachwianej po porodzie lub podczas menopauzy. Jak więc pielęgnacja włosów może pomóc, jeśli mamy do czynienia z kwestią hormonów? Menopauza a wypadanie włosów – czy w ogóle da się uratować fryzurę? Oczywiście że tak! Niezależnie od tego, czy wypadanie włosów ma w Twoim przypadku podłoże hormonalne, czy też zaniedbałaś nieco swoją dietę lub pielęgnację – możesz pomóc swojej fryzurze dzięki kilku trikom:

  • używaj naturalnych kosmetyków,
  • czesz włosy delikatną szczotką,
  • stosuj wzbogacające dietę witaminy na włosy,
  • używaj szamponów, odżywek i wcierek, których składniki pomagają włosom odrastać,
  • zamień poszewkę swojej poduszki na bambusową, która w dotyku przypomina jedwab.

Jak uratować przesuszone włosy?

Jeśli końce Twoich włosów przesuszają się, sprawdź dokładnie ich kondycję – być może konieczne będzie strzyżenie u fryzjera.

Ponadto zadbaj o nie myciem i pielęgnacją – wybierz odżywkę, maskę i serum, które zapobiegają puszeniu się włosów, zabezpieczaj włosy przed promieniowaniem UV, stosuj kosmetyki termoochronne.

Niech zadbana fryzura będzie Twoją najlepszą wizytówką!

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%