Zamknij

Motocyklowa odzież na miarę Twoich potrzeb

11.43, 19.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 11.43, 19.01.2023

Pasja i zamiłowanie do motocykli może zrodzić się nagle. Jazda na motorze budzi emocje, wiąże się z dużymi prędkościami i bardzo często generuje miłość na całe życie. Właściciele jednośladów nie traktują ich jak zwykłych środków transportu. Poświęcają im swoje serce i ogrom wolnego czasu. Naprawiają, polerują i dopieszczają. Najpierw do garażu trafia pierwszy motor, później w szafie ląduje kurtka motocyklowa, odpowiednie spodnie, a na wieszaku dumnie błyszczy kask. Kwestia wyposażenia odgrywa tu rolę nie tylko wizualną, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo. Kaski, kurtki motocyklowe, kurtki tekstylne, spodnie z odpowiedniego materiału lub wygodny oddychający kombinezon to podstawa bezpieczeństwa motocyklisty. Na rynku dostępne są zarówno damskie kurtki motocyklowe, jak i modele uszyty na męską sylwetkę. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kurtki skórzane, czy tekstylne kurtki motocyklowe?

Kupując swój pierwszy jednoślad trzeba od razu zakupić kurtkę motocyklową, odpowiednie spodnie, kask, rękawiczki i kilka innych gadżetów. To bardzo ważne, aby od pierwszych chwil spędzonych na motorze mieć świadomość, jak istotną rolę odgrywa poczucie bezpieczeństwa. Kwestia odpowiedniego wyposażenia pełni tu kluczowa rolę. Kurtki motocyklowe skórzane są szeroko dostępne, a wybór modeli jest bardzo duży. Na stronie intermotors.pl/oferta/kurtki-5010750 znajdziemy kurtki motocyklowe tekstylne, a także skórzane. Modele na każdą sylwetkę różniące się materiałem, krojem i wyposażeniem w protektory chroniące newralgiczne części ciała. Każda kurtka może pochwalić się innym designem i niepowtarzalnym wykończeniem. Sporo motocyklistów zwraca uwagę na to, aby wszystkie elementy ubioru do siebie pasowały. Kiedy trzeba zdecydować, czy kurtka będzie skórzana, czy tekstylna, warto zastanowić się nad warunkami, w których jeździmy. Skórzana kurtka motocyklowa będzie bardziej solidna, ale tym samym cięższa. Jej odporność na eksploatację i zużycie jest bardzo duża, choć trzeba uczciwie przyznać, że bardzo ogranicza ruchy. Właśnie dlatego rzadziej sięgają po nią fani sportowych motocykli i jazdy nieco bardziej dynamicznej. Najczęściej pojawia się w szafach należących do właścicieli cruiserów. Skórzane kurtki są zazwyczaj droższe od ich wersji tekstylnych. Materiałowa odzież zdecydowanie łatwiej dopasowuje się do sylwetki i umożliwia wykonywanie swobodniejszych ruchów. Ze względu na właściwości specjalnego materiału kurtki tekstylne skutecznie chronią przed wiatrem. Za sprawą odblaskowych elementów zapewniają bezpieczeństwo nawet na ciemnych i nieoświetlonych drogach. Wybierając kurtkę tekstylną warto zwrócić uwagę na dodatkowe warstwy. Dobra membrana ochroni nas w czasie ulewy, a dodatkowa warstwa ocieplająca zabezpiecza przed mrozem.

Kurtka skórzana idealnie dobrana do stylu jazdy.

Na motocyklistów czekają setki modeli kurtek motocyklowych. Ponieważ wybór jest duży, czasem trudno jest się zdecydować i wybrać konkretny model. Kupując kurtkę skórzaną lub tekstylną powinniśmy przede wszystkim dopasować ją do stylu naszej jazdy. Wszystkiego uczymy się wraz z biegiem czasu. Pierwszy motor niesie za sobą wiele przygód. Trzeba oswoić się z szybką jazdą, nauczyć wszystkich manewrów i najzwyczajniej w świecie wyczuć maszynę. To co spotyka nas na drodze powinno być traktowane, jak dobre lekcje. Pierwsze załamanie pogody na trasie dość szybko pokaże, że w kurtkę motocyklową i odpowiedni ubiór motocyklowy warto zainwestować. To właśnie on ochroni nasze ciało podczas wypadku lub w czasie niezapowiedzianej ulewy. Każde ubranie motocyklowe zostało stworzone z myślą o użytkowaniu w konkretnych warunkach. Decydując się na zakup motocyklowej odzieży trzeba wziąć pod uwagę styl jazdy, który będzie nam bliski. Jeśli planujemy dłuższe wyprawy warto rozważyć zakup modelu turystycznego z dobrą membraną, dłuższym krojem i ocieplającą podpinką. Każdy z tych elementów sprawdzi się na trasie. Z kolei, jeśli będziemy poruszać się motorem głównie po mieście, to wystarczy nam lżejsza kurtka przeznaczona na tereny miejskie. Będzie idealnym wyborem do jazdy na uczelnię, do pracy, czy do sklepu. W takich modelach warto zwrócić uwagę na obecność protektorów i otworów wentylacyjnych. Tego rodzaju kurtka powinna być uszyta z przewiewnej tkaniny dobrej jakości. Kupując swoją kurtkę warto także zwrócić uwagę na jej rozmiar. Nie może być zbyt obcisła ani za duża. Zbyt obszerna kurtka niesie za sobą niebezpieczeństwo, bowiem w czasie ewentualnego upadku mogą przesunąć się protektory. Pod kurtkę w prawidłowym rozmiarze powinniśmy zmieścić do dwóch warstw termoizolacyjnych. Termoaktywna bielizna i cienki polar powinny mieścić się bezproblemowo. 

Czy kamizelka motocyklowa ma sens?

Jeśli kurtka motocyklowa nie do końca nam odpowiada możemy rozważyć zakup kamizelki motocyklowej. Ten element garderoby sprawdza się najlepiej latem, kiedy jest ciepło i słonecznie, a jednak trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo. Motocykliści najczęściej decydują się na kamizelki skórzane z innowacyjnymi protektorami. Jest to element garderoby, który estetycznie prezentują się na drodze, a jednocześnie chroni nas podczas niespodziewanego upadku. Jest to ubiór, który sprawdza się na motocykl sportowy lub turystyczny.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%