Zamknij

Dlaczego warto postawić na konferencje hybrydowe w 2023 roku

00:00, 20.01.2023 art. sponsorowany
Freepik Freepik

Konferencja hybrydowa to kombinacja konferencji online i konferencji stacjonarnej. Jest to kreatywne i elastyczne podejście do konferencji firmowych, które pozwala przedsiębiorstwom osiągać korzyści po obu stronach. Hybrydowe konferencje umożliwiają wielu uczestnikom na wzięcie udziału w wydarzeniu.

Uczestnicy online cieszą się takimi samymi korzyściami jak ci, którzy są obecni na miejscu. Wszystko to dzięki narzędziom technologicznym oferującym transmisje live-stream, czaty grupowe oraz możliwości odpowiedzi na pytania prelegentów. Konferencje hybrydowe przynoszą więc organizatorom korzyści z obu światów.

Konferencja hybrydowa – czym różni się od stacjonarnej?

Konferencja hybrydowa to koncepcja, która wykorzystuje technologię do połączenia uczestników online i offline. Różnice między konferencją tradycyjną a hybrydową widoczne są przede wszystkim w kosztach. Oprócz standardowych kosztów, takich jak kompetentna obsługa techniczna, oprogramowanie, urządzenia audio-wideo itp., dodatkowe koszty mogą być związane z czasem potrzebnym na dobre zorganizowanie konferencji hybrydowej: strona internetowa, wirtualne rezerwacje itp. W przypadku konferencji stacjonarnej musimy zdecydować się na większa salę, co spowoduje o wiele większe wydatki. Organizatorzy powinni także zdecydować się na catering dla gości oraz nocleg dla prelegentów przybywających z odległych miejscowości.

Organizacja konferencji hybrydowej

Aby stworzyć konferencję hybrydową, konieczne są dwa elementy - konferencja online i konferencja stacjonarna. Wybór odpowiednich narzędzi ma kluczowe znaczenie dla sukcesu konferencji hybrydowej. Organizatorzy potrzebować będą konkretnej platformy, na którą transmitować będą całe wydarzenie. Warto także zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt audio i wideo. Sprzęt ten musi być wysokiej jakości, aby zapewnić użytkownikom online jak najlepszą jakość dźwięku oraz obrazu. Dodatkowym udogodnieniem dla odbiorców jest możliwość pobrania materiałów z konferencji na swoje urządzenie.

Dlaczego konferencje online są tak popularne?

Ostatnio konferencje online stały się szczególnie popularne. Są one wygodne, zwłaszcza kiedy chcemy spotkać się z kimś, kto mieszka daleko. Ponadto konferencje online oferują wiele korzyści. Po pierwsze, koszty jakie generuje są relatywnie niskie. Do tego dochodzi elastyczność lokalizacji i czasu spotkania - możemy spotkać się kiedykolwiek i gdziekolwiek jest to możliwe. Kluczowym atutem jest także brak ograniczeń ilości osób mogących uczestniczyć i komunikować się. Te cechy powodują, że konferencje online stały się aktualnie bardzo popularne i obecne w naszych życiach.

Podsumowując

Konferencje hybrydowe zyskały na popularności szczególnie podczas pandemii. W tamtym czasie uczestnictwo w wydarzeniach online było jedyną możliwością. Obecnie jednak przedsiębiorcy zdali sobie sprawę, że dzięki temu rozwiązaniu są oni w stanie znacznie zwiększyć swoje zasięgi. Jeżeli chcesz więc wyprzedzić swoją konkurencję, warto zdecydować się właśnie na konferencje hybrydowe.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%