Serwis Samorządowy PAP uruchamia cykl „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP”. Pierwszy spotkanie online już 17 listopada.
Z nowym rokiem Pracownicze Plany Kapitałowe wchodzą w ostatnią fazę wdrażania - do systemu dołączą m.in. pracownicy sektora finansów publicznych. A to oznacza, że w urzędach samorządowych zbliża się gorący okres związany z wyborem instytucji zarządzającej PPK, podpisaniem umów czy tworzenie pierwszych list uprawnionych pracowników.
Dlatego Serwis Samorządowy PAP uruchamia cykl „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP”. Podczas rozmów eksperci PZU TFI będą przedstawiać prawne i praktyczne aspekty wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych, odpowiedzą też na pytania przesyłane przez pracowników administracji samorządowej.
1 stycznia wejdzie w życie nowa ustawa Prawo zamówień publicznych, która dla jednostek samorządu terytorialnego oznacza konieczność częstszego organizowania przetargów. Dotyczy to również zawierania umów o zarządzenie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi w przypadku zamówień, których wartość przekracza progi unijne.
Samorządy będą więc zmuszone podjąć podwójny wysiłek – związany z przetargiem i z wprowadzeniem Planów. Jest jednak sposób, by tego uniknąć. Temu będzie poświęcona pierwsza rozmowa „PPK w samorządach – jak uniknąć dodatkowych obowiązków?”. Gościem Serwisu Samorządowego PAP będzie dyrektor Biura Prawnego TFI PZU Jakub Pyszyński.
W ramach cyklu odbędzie się pięć rozmów:
Wszystkie rozmowy będą transmitowane na stronie https://samorzad.pap.pl.
Eksperci będą odpowiadać online na pytania zarejestrowanych uczestników, dlatego każdorazowo będziemy podawać link do rejestracji. Pytania można także przesyłać już teraz na adres [email protected].
Partnerem cyklu „PPK w samorządach – eksperckie rozmowy PAP” jest PZU TFI.
Pracownicze Plany Kapitałowe to element trzeciego filaru emerytalnego. Ich celem jest systematyczne gromadzenie oszczędności przez uczestnika PPK z przeznaczeniem na wypłatę po osiągnięciu przez niego 60. roku życia.
Do systemu zostają automatycznie zapisani pracownicy w wieku od 18 do 55 lat. Pozostali, którzy przekroczyli 55. rok życia, mogą przystąpić do PPK na własny wniosek. Wszyscy mają prawo w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w PPK, a także do nich przystąpić.
Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników (podstawowa wpłata wynosi 2 proc. wynagrodzenia), pracodawców (1,5 proc. wynagrodzenia) oraz państwo (240 zł rocznie).
Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
Region | Kolumbijczyk dźgnął nożem 41-latka. Polak nie
Był Grzegorz Braun kandydował mogliście wybrać nie byłoby teraz tych problemów ale *%#)!& Polaczki więc płaczcie teraz swym losem biednym i xujo wym. Chcieliście Donalda chcieliście Europy to macie Berlin ma każdy dzień
Nauasia
23:36, 2025-07-06
To on uratował ŻYCIE 24-latki zaatakowanej w parku
Wychowali prawdziwego Anioła Stróża : Pan Blazej musi mieć cudownych Rodziców , ponieważ prawdziwego bohatera ci Państwo wychowali to dzięki niemu Pani Klaudia nie zginęła na miejscu. Odeszła wśród najbliższych. Dzięki Panu Błażejowi bo tylko on zareagował. Apelujemy do zprezydenta miasta zwykle dziękuje to za mało nagroda się należy i to nie byle jaka. On uratował kobietę. Jedni Rodzice wychowują cudownego dobrego człowieka inni wychowają bestie/zwyrodnialca
Aniela
23:33, 2025-07-06
Wenezeulski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Pani Gembicka ma rację, ale nie zdołała wskazać rozwiązania tej sytuacji, a rozwiązanie jest proste: trzeba przegonić rudego niemca i jego bandę i ukarać surowo za zddradde i zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu. I będzie ład, porządek, bezpieczeństwo, rozwój i dobrobyt.
Wojas
18:10, 2025-07-06
Region | Kolumbijczyk dźgnął nożem 41-latka. Polak nie
Polak zastraszoną mniejszością we własnym kraju! W tę stronę pędzi ten zasrany lewacki nurt!
zakały ludzkie
17:05, 2025-07-06