Zamknij

Które rusztowanie wybrać?

artykuł sponsorowany + 14:40, 05.08.2020 Aktualizacja: 14:41, 05.08.2020

W budownictwie bardzo ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. Przede wszystkim dlatego, że często wiąże się to z pracą na wysokościach. Tylko w ten sposób będzie możliwe wykonywanie wszystkich najważniejszych czynności. Właśnie z tego powodu konieczne jest zadbanie o wybór wszystkich istotnych elementów, a szczególnie rusztowań. Jednak zwróćmy uwagę na to, że do wyboru mamy różne rodzaje, więc dowiedzmy się, czym się charakteryzują.

 

Czym się kierować przy wyborze rusztowań?

Zwróćmy uwagę na to, że w trakcie podejmowania decyzji odnośnie do rodzaju rusztowań, konieczne jest to, żebyśmy wzięli pod uwagę parę czynników. Jednym z najważniejszych jest maksymalne obciążenie rusztowania na metr kwadratowy. Szczególnie jest to istotne, gdy większa liczba pracowników ma pracować przy jego pomocy. Poza tym decyduje to również o tym, jakie przedmioty można na nim umieszczać. Standardowe rusztowania są odpowiednie np. w trakcie malowanie lub tynkowania, ale nie sprawdzą się przy pracy z cegłami lub innymi ciężkimi rzeczami.

 

Jakość rusztowania to oznaka bezpieczeństwa

Pamiętajmy też o tym, jak ważna jest wysoka jakość rusztowania. Dlatego warto wybierać nowe modele, ponieważ wiemy dokładnie, w jakim są stanie, ale również to, że nie były wcześniej wykorzystywane i nadmiernie eksploatowane. W przypadku rusztowań jest to niezwykle istotne, gdyż wiąże się również z bezpieczeństwem wszystkich osób, które będą z nich korzystały. Uważajmy więc na to, by decydować się na właściwe egzemplarze, a znajdziemy je m.in. na stronie <https://www.dramix.pl/oferta/rusztowania-krause.

 

Najczęściej wybierane rodzaje rusztowań

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że istnieje wiele rodzajów rusztowań. Wiele z nich jest dostosowana do nietypowych lub też standardowych zajęć. Dzięki temu z łatwością można wybrać model odpowiedni do pracy, jaka ma być wykonana. Poza tym możemy spotkać się z różnymi podziałami rusztowań, który zależy m.in. od konstrukcji.

 

Rusztowania modułowe

W tym przypadku cechą charakterystyczną jest połączenie poszczególnych modułów w równych odstępach. Takie rusztowania mają bardzo szerokie zastosowanie, szczególnie w przypadku remontów, na budowie, a także w trakcie konserwacji budynków przemysłowych. Warto zwrócić uwagę na to, że rusztowania modułowe mogą być wolnostojące.

 

Rusztowania stojakowe

Charakterystyczną cechą tego rusztowania są podpory, które umieszcza się w różnych częściach rusztowania. Zazwyczaj służą do tego podłużnice, leżniki ukośne lub poziome, a także tężniki ukośne. Taki rodzaj może być wykorzystywany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Poza tym rusztowanie jest wytrzymałe i można wykorzystywać go przy pracy z ciężkimi materiałami.

Rusztowania ruchome

Bez wątpienia ten rodzaj jest bardzo wygodny, ponieważ nie wymaga demontażu i ponownego montażu. Zazwyczaj ruchome rusztowania są wykorzystywane w halach, kiedy wykonuje się prace monterskie. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na to, by powierzchnia, po jakie będzie poruszać się rusztowanie, była płaska.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%