Zamknij
Ważne

Toruń zmienił się na przestrzeni wieków. Rozpoznajesz te miejsca? Możesz zgarnąć nagrody!

09:20, 26.10.2023
Skomentuj Zdjęcie archiwalne. Źródło: TAK Zdjęcie archiwalne. Źródło: TAK

Konkurs fotograficzny z elementami gry miejskiej. Brzmi ciekawie? Taką propozycje zaproponowała Toruńska Agenda Kulturalna. Na najlepszych czekają nagrody! 

[FOTORELACJA]9643[/FOTORELACJA]

Toruń to miasto które zachwyca zarówno swoich mieszkańców, jak i turystów. To miejsce, które skrywa w sobie niezliczone zabytki, urokliwe uliczki i niepowtarzalny klimat. Teraz nadszedł czas, aby uczcić piękno oraz zmiany Torunia na przestrzeni lat i uwiecznić je na fotografii. 

Toruńska Agenda Kulturalna zorganizowała konkurs "Toruń obrazami przez czasy", który przeniesie każdego uczestnika w fascynującą podróż przez historię i architekturę miasta. Aby wziąć udział w konkursie, należy rozpoznać archiwalne zdjęcia Torunia udostępnione poniżej i przesłać nowe fotografie tych samych miejsc, starając się dopasować kadry jak najlepiej.  Żeby zebrać cały komplet trzeba będzie się trochę nachodzić, ale można powiedzieć, że tym samym konkurs zawiera elementy gry miejskiej. 

Spokojne, nie musicie szukać wszystkich miejsc. Możecie wykonać fotografię  jednego, kilku lub wszystkich widoków z zamieszczonych na archiwalnych zdjęciach.

Zgłoś swój udział w konkursie

Konkurs jest otwarty dla wszystkich niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym fotografem, czy amatorem obiektywu. Aby wziąć udział, wystarczy rozpoznać dostępne na stronie archiwalne zdjęcia Torunia i przesłać nowe zdjęcia tych samych miejsc, starając się jak najlepiej odwzorować ujęcia. Wszystkie prace należy przesłać w oryginalnej rozdzielczości, w formacie jpg lub png, bez żadnych znaków wodnych, na adres email: [email protected]. W tytule wiadomości należy umieścić adres lub nazwę miejsca, które zostało sfotografowane.

Mail z pracami powinien zostać zatytułowany "Zgłoszenie na konkurs 'Toruń obrazami przez czasy'" i zawierać dane kontaktowe, takie jak imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu. Przypominamy, że w konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. 

Nagrody

Prace nadsyłać można do niedzieli (29 października). Na trzech autorów najlepszych fotografii lub zestawów fotografii czekać będą nagrody:

  • I miejsce – voucher na kolacje do restauracji Luizjana w Toruniu oraz zestaw gadżetów upominkowych,
  • II miejsce – srebrna biżuteria od Ada Plus oraz zestaw gadżetów upominkowych,
  • III miejsce – wejściówka na Zamek Krzyżacki dla 4 osób wraz z indywidualnym wirtualnym oprowadzaniem po Zamku Krzyżackim w postaci VR.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej 

Zobacz także: 

(W.P/TAK)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

przywlaszczenie?przywlaszczenie?

3 2

Czy mają Państwo prawo do wykorzystania tych starych zdjęć ? Nigdzie nie ma informacji dotyczącej ewentualnej zgody na ich wykorzystanie. Kto jest właścicielem tych starych fotografii?

09:38, 26.10.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SernickSernick

1 2

Domena publiczna.

10:03, 26.10.2023

mieeetek mieeetek

0 1

Może agent Bolek pozna i doniesie...w zamian za jakiś kupon lub numerki...

22:52, 26.10.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu

Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.

też kierowca

17:53, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca

zamknąć was!

16:35, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.

Obserwator

16:13, 2025-07-04

Toruń | Co się działo w pod komendą policji?

Wow k.......wow

AskaTorunKujPom

14:58, 2025-07-04

0%