Zapytaliśmy sztuczną inteligencję jak widzi poszczególne miasta w województwie kujawsko pomorskim. Efekt końcowy jest zaskakujący. Rozpoznajecie je?
[FOTORELACJA]9837[/FOTORELACJA]
Sztuczna inteligencja szturmem podbija internet. Postanowiliśmy ją przetestować i sprawić co potrafi. Byliśmy ciekawi jak "w oczach" maszynowo uczącego się algorytmu wyglądają poszczególne miasta w naszym regionie. Powstałe obrazy są bardzo ciekawe, chociaż momentami trochę dziwne.
W tym celu korzystaliśmy z programu DALL.E stworzonego i rozwijanego przez firmę Open AI. Daje on możliwość generowania obrazów w trzech wielkościach, jakimi są:
Tworząc obrazy miast posłużyliśmy się największym możliwym rozmiarem. Dodatkowo potrafi ona tworzyć obrazy w różnych stylach, od realistycznych po ilustracyjne i abstrakcyjne. Szczegółowość obrazu może być dostosowana przez bardziej precyzyjne lub ogólne opisy. Aby nie zaburzać naszego eksperymentu, nie doprecyzowywaliśmy opisu, tak aby sztuczna inteligencja sama zaproponowała obraz, który według niej najdokładniej przedstawia konkretne miasta.
Pod spodem przedstawiamy obrazy. Poniżej każdego znajduje się opis, jaki dała do nich sztuczna inteligencja:
Aleksandrów Kujawski: widać centralny plac miasta z historycznymi budynkami, urocze uliczki z małymi sklepami i kawiarniami oraz otaczające miasto zielone tereny. Atmosfera na obrazach oddaje spokojny i urokliwy charakter tego małego miasta.
Ciechocinek: przedstawiono charakterystyczne dla miasta słynne drewniane Tężnie, historyczne budynki uzdrowiskowe oraz bujne, zielone parki. Atmosfera na obrazach oddaje spokojny i uzdrowiskowy charakter Ciechocinka.
Inowrocław: uwzględniono charakterystyczne miejsca i cechy miasta, w tym słynne Inowrocławskie Solanki, architekturę secesyjną dzielnicy uzdrowiskowej, historyczny Ratusz oraz tętniący życiem park miejski.
Grudziądz: uwzględniono charakterystyczne cechy miasta, takie jak średniowieczne spichlerze grudziądzkie nad Wisłą, historyczne mury miejskie i wieże, oraz urokliwe uliczki i budynki Starego Miasta.
Włocławek: przedstawiono kluczowe punkty i cechy miasta, w tym biegnącą przez miasto Wisłę, historyczną Katedrę św. Jana Chrzciciela, nowoczesną architekturę Centrum Kultury oraz malownicze parki i place miejskie.
Bydgoszcz: uwzględniono charakterystyczne elementy miasta, takie jak historyczny Kanał Bydgoski z łodziami, pięknie odrestaurowana starówka z kolorowymi budynkami, nowoczesny Most Milenijny oraz unikalną architekturę Dzielnicy Muzycznej.
Toruń: widać na nich charakterystyczne cechy miasta, w tym średniowieczną architekturę Starego Miasta, gotycki Ratusz, Dom Kopernika oraz przepływającą obok miasta Wisłę.
Szczególnie Toruń i Grudziądz umieszczone na półwyspach wyglądają nietypowo, ale jak się zmruży oczy to może i trochę podobne. Czy waszym zdaniem widać podobieństwo z oryginałem?
Następnym razem weźmiemy na tapet poszczególne dzielnice Torunia. Bądźcie z nami!
[ZT]49763[/ZT]
[ZT]49768[/ZT]
[ZT]49803[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz