Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowej linii tramwajowej. To nie jedyna inwestycja komunikacyjna w ostatnim czasie.
Dofinansowanie ze środków UE projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II” pozwoliło poprawić w ostatnim czasie infrastrukturę komunikacyjną Torunia. Całość kosztów projektu BiT City II wyniosła 461 533 791,95 zł, z czego 71,33% kwoty było dofinansowane z środków unijnych.
MZK podaje listę inwestycji, które powstały w ramach projektu. To nie tylko modernizacja torowiska, ale i zakup nowego taboru tramwajowego, dokładnie 5 tramwajów niskopodłogowych oraz zakup ekologicznych autobusów, w tym 14 hybrydowych i 6 w pełni elektrycznych. Wybudowano 12,9 tys. metrów toru torowiska i wykorzystano do tego 26 km szyn.
Wszędzie gdzie było to możliwe stworzono tak zwane "zielone torowiska", porośnięte roślinnością dobrze znosząca suszę i zanieczyszczenia. Łącznie jest to 7,5 tysiąca m2 łąk kwietnych. W ramach projektu posadzono 847 nowych drzew oraz prawie 36 tysięcy nowych krzewów.
[ZT]46749[/ZT]
Regularne kursy na północ Torunia zaczną się od 1 września. Na nowej linii będą kursować tramwaje linii nr. 3 i nr. 6. W godzinach szczytu tramwaje na trasie będą kursować co ok. 10 minut.
Cały czas trwają akcje mające na celu promocję nowej linii, jak i inne inwestycje BiT City II. Jak na przykład konkurs fotograficzny "Tory Torunia" czy konkurs plastyczny dla dzieci "Mój wymarzony tramwaj".
[ZT]46808[/ZT]
klakierom stop05:59, 31.07.2023
Warto poczytać jaki to bubel zrobili : https://rowerowytorun.com.pl/art/2312/tramwaj-na-jar.html
ddddddddddd08:27, 31.07.2023
a nie podlane nasadzone drzewa usychają
Protest na ulicach Torunia! Antymigranckie nastroje...
Zmasowany atak lewactwa tej nocy. Mają zmiene ip i oczerniają prawdziwych Polaków, katolików i patriotów. Jednocześnie chcą aby uchodzcy im żone w****li w pupę...
Alajandro
17:39, 2025-06-16
Co wydarzyło się w Parku Glazja? [nieoficjalnie]
Wiśniewski- nie zachowuj się jak dziennikarski alfons (nieoficjalnie). nie masz nic nowego do napisania, to siedź cicho.
plotkarskie guano
15:39, 2025-06-16
Co wydarzyło się w Parku Glazja? [nieoficjalnie]
Nie ma prewencji w Toruniu. Chuligaństwa pijactwa i narkomanów jest na każdej ulicy na pęczki. Brak prewencji daje przyzwolenie do łamania prawa od zaśmiecania po gwałty rabunki i zabójstwa. Co roku słychać że policji jest za mało zróbcie coś z tym bo ilość migrantów zalewa szybciej to miasto niż wakaty w prewencji. Musi zapanować większy porządek w mieście aby ludzie czuli się bezpiecznie aby zwyrodnialce widzieli że jest policja na ulicy i mają nie myśleć nawet o łamaniu prawa.
Lala 2
15:34, 2025-06-16
Protest na ulicach Torunia! Antymigranckie nastroje...
Kiedyś myślałem, że to gadanie, że Polacy to rasiści i to przesada. Dziś widzę, że niestety to prawda.
Andrzej
14:45, 2025-06-16
3 1
Przecież sam hartwih podlewał