Zamknij

Toruń: powstała nowa aplikacja. Dzięki niej poznamy to osiedle!

12:21, 18.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Toruń: powstała nowa aplikacja. Dzięki niej poznamy to osiedle!

W efekcie działań z mieszkańcami Bydgoskiego Przedmieścia, które Teatr Horzycy prowadził przez całe lato, powstała specjalna aplikacja na urządzenia mobilne.

Aplikacja Bydgoskie Przedmieście zaprasza na spacer po dzielnicy oczami jej mieszkanek i mieszkańców.

- Zebraliśmy historie dwudziestu osób, które odpowiadają na pytanie: co sprawia, że w swoim domu, kamienicy lub na Bydgoskim czują się jak w domu. Pretekstem do rozmów były przedmioty o wartości sentymentalnej, które niosą za sobą wspomnienia i historie – mówi Katarzyna Pągowska, koordynatorka projektu.

W aplikacji zostały zestawione perspektywy mieszkanek i mieszkańców w różnym wieku, o różnym statusie ekonomicznym i różnym stażu mieszkania na Bydgoskim. Znaleźć tu można historie osób, które zarówno urodziły się w tej dzielnicy, jak i dopiero się tu przeprowadziły. Aplikacja prezentuje niezwykłe opowieści zwykłych ludzi. Nie znajdziemy w niej wiedzy na temat historii czy architektury dzielnicy o tej można poczytać w innych opracowaniach czy przewodnikach.

Osoby, które odwiedzą wszystkie miejsca zaznaczone w aplikacji i wysłuchają powiązanych z nimi opowieści, otrzymają 50% kod rabatowy na bilet do Teatru Horzycy.

26 października o godz. 15.00 zapraszamy na specjalny spacer po dzielnicy, podczas którego oprowadzimy śladami naszej aplikacji. W razie potrzeby pomożemy też z jej pobraniem i objaśnimy, jak z niej korzystać. Spacer wystartuje pod Domem Kultury Bydgoskie Przedmieście przy ul. Sienkiewicza 11. 

Aplikacja powstała w ramach projektu „Mazagan-inspiracje” realizowanego przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu i nawiązuje do spektaklu „Mazagan. Miasto” w reżyserii Judyty Berłowskiej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerami są Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście oraz Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.

[ALERT]1571394130308[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz