Na sygnale

Zamknij

O krok od tragedii w Toruniu. Kilka sekund później nadjechał tramwaj [WIDEO]

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 13:00, 27.06.2026 Aktualizacja: 08:50, 27.06.2026
Skomentuj O krok od tragedii w Toruniu. Kilka sekund później nadjechał tramwaj [WIDEO] Fot. Screen Facebook

Niebezpieczna sytuacja na jednym z ruchliwych skrzyżowań w Toruniu. Kanał Stop Cham opublikował nagranie z 20 czerwca, na którym widać kolizję trzech użytkowników jednośladów w rejonie placu Skalskiego. Choć prędkości nie były duże, kilka sekund później przez torowisko przejechał tramwaj. Internauci nie mają wątpliwości – tym razem mogło skończyć się znacznie gorzej.

Do zdarzenia doszło 20 czerwca w ciągu ulicy Broniewskiego, w rejonie placu Skalskiego. Nagranie opublikowane przez popularny kanał Stop Cham pokazuje trzech kierujących motorowerami, którzy wykonują skręt w lewo.

Dwóch pierwszych kierujących bezpiecznie zatrzymuje się przed torowiskiem. Problemy pojawiają się chwilę później. Ostatni z kierowców, przewożący jedzenie, prawdopodobnie skupił swoją uwagę na lewej stronie jezdni, sprawdzając, czy nie nadjeżdża tramwaj. W efekcie nie zauważył, że znajdujący się przed nim skuter zatrzymał się przed torami.

Doszło do zderzenia, po którym wszyscy uczestnicy przewrócili się na jezdnię.

Kilka sekund później przejechał tramwaj

Choć sama kolizja wyglądała na niegroźną, sytuacja mogła zakończyć się dramatem. Jak widać na nagraniu, zaledwie kilka sekund po upadku uczestników przez torowisko przejechał tramwaj jadący od strony Motoareny.

Gdyby którykolwiek z uczestników zdarzenia upadł bezpośrednio na torowisko lub nie zdążył się z niego podnieść, konsekwencje mogłyby być znacznie poważniejsze.

Internauci: zabrakło podstawowych zasad bezpieczeństwa

Pod nagraniem szybko pojawiły się komentarze internautów.

– Po co bezpieczna odległość i po co tor jazdy, nie? – ironizuje jeden z komentujących.

– Przecież miał lusterko, po co było się oglądać – zauważa kolejny internauta.

– Gdyby z lewej strony nadjeżdżał tramwaj, mogłaby być duża lipa – dodaje inny.

::addons{"type":"alert"}

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%