Zamknij

Toruń: organizują się i pomagają szpitalom. Powstała specjalna grupa

10:46, 05.04.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń: organizują się i pomagają szpitalom. Powstała specjalna grupa

Gdy w Polsce pojawił się koronawirus mieszkańcy różnych miast zaczęli się jednoczyć. Powstały różne grupy wsparcia, również w Toruniu. 

Można pomóc komuś zrobić zakupy, czy wyprowadzić psa na spacer. Mieszkańcy wspierają też szpitale. Takie właśnie cel ma nowa powstała grupa na Facebooku - Pomoc dla personelu z toruńskich szpitali. 

- Dlaczego chcę pomóc? Dlatego, że boję się o swoją rodzinę, dlatego, że żal mi tych ludzi, którzy idą na pierwszy front nawet bez odzieży ochronnej co się wydaje czymś niewiarygodnym. Jeśli oni zachorują jako pierwsi kto będzie nas leczył? Kto podłączy do respiratora? Dlatego zwracam się z prośbą, jeśli ktoś jest chętny mam materiał, maszynę itp. to proszę o pomocną dłoń dla szpitala. Możemy szyć maseczki i chociaż w taki sposób pomóc naszej służbie zdrowia. Oczywiście szukam tu wolontariuszy, którzy zrobią to bezpłatnie. Proszę zapraszać znajomych im więcej tym lepiej. Może znajdą się również lokale gastronomiczne, które posłużą obiadem dla personelu. Biorąc pod uwagę realia jeszcze raz prośba: nie wychodźcie z domu. Proszę nie krytykować tu nikogo, bo w tych ciężkich czasach każdy powinien się wspierać dobrym słowem! Życzę zdrowia - czytam na tej grupie. 

Grupa ma charakter otwarty. Można do niej dołączyć TUTAJ.

[ALERT]1586076330358[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz