Zamknij
REKLAMA

Koniec działalności szpitala pod Toruniem. To decyzja wojewody!

07:44, 14.05.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Koniec działalności szpitala pod Toruniem. To decyzja wojewody!

Szpital tymczasowy w Ciechocinku zakończy działalność 15 maja. O decyzji dotyczącej placówki covidowej oraz aktualnej sytuacji epidemicznej poinformował w  wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w mediach społecznościowych.

Sytuacja w kujawsko-pomorskim poprawia się. Aktualnie w szpitalach przebywa 811 osób. Jak informuje wojewoda liczba zajętych respiratorów spadła poniżej 100. Pozwala to na odmrażanie służby zdrowia.

- W momencie, kiedy notujemy tak ogromne spadki pacjentów z dniem 15 maja szpital tymczasowy w Ciechocinku kończy swoją działalność. Ta działalność zostaje oczywiście zawieszona. Cały sprzęt, cała infrastruktura pozostaje w tym szpitalu na wypadek ewentualnej czwartej fali. Jednak liczymy, że dzięki szczepieniom do takiej sytuacji nie dojdzie - powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Będzie też więcej miejsc w szpitalach dla pacjentów.

- Pracujemy ze sztabem kryzysowym, z dyrekcją szpitali nad odmrażaniem łóżek. Jeszcze w maju odmrozimy przeszło 1300 łóżek w naszym regionie, co pozwoli na uruchomienie zatrzymanych m.in. oddziałów internistycznych, wewnętrznych w szpitalach powiatowych, ale również oddziałów kardiologicznych czy chirurgicznych - podkreślił wojewoda.

Przedstawiciel rządu w naszym województwie odniósł się też do szczepień.

W tej chwili liczba zaczepionych osób w naszym regionie przekroczyła już 700 tys., z czego przeszło 170 tys. są to osoby w pełni zaszczepione.

[ALERT]1620971819098[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%