Zamknij
REKLAMA

Toruń i okolice: ta atrakcja ma przyciągnąć tłumy z całej Polski. Jej koszt to...

15:53, 28.03.2021 | Daniel Wiśniewski
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń i okolice: ta atrakcja ma przyciągnąć tłumy z całej Polski. Jej koszt to...

Samorząd Ciechocinka postanowił wybudować przy Wodnym Placu Zabaw kompleks letnich basenów miejskich. Kiedy mogą rozpocząć się prace?

Wodny Plac Zabaw powstał w pobliżu ciechocińskich tężni, parku linowego i kortów tenisowych już w 2018 roku. To jeden z największych tego typu obiektów w Polsce.

Kompleks pobudowany został z myślą o najmłodszych mieszkańcach Ciechocinka i okolic. Na siedmiuset metrach kwadratowych ulokowano kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. Dla komfortu użytkowników w instalacji krąży ponad 70 metrów sześciennych podgrzewanej wody. 

- Dedykowany najmłodszym mieszkańcom Ciechocinka obiekt w ubiegłym roku wzbogacił się o część przeznaczoną dla dzieci starszych oraz dorosłych. Zespół imponujących zjeżdżalni już od pierwszego dnia przyciągał tłumy. Jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Uzdrowiska, przyciągająca tłumy turystów z całego kraju. To świetne miejsce na spędzanie ciepłych, letnich dni całą rodziną- informuje ciechociński magistrat.

Od początku miejska atrakcja cieszyła się dużą popularnością. Między innymi dlatego Gmina Miejska Ciechocinek postanowiła jeszcze bardziej uatrakcyjnić teren i wybudować tam kompleks letnich basenów.

W ramach inwestycji, która właśnie się rozpoczyna w Ciechocinku pojawią się dwa baseny sezonowe o konstrukcji stelażowej o wymiarach ok. 12 metrów x 25 metrów oraz 15 metrów x 8 metrów dla dzieci i dorosłych wraz z zapleczem sanitarno-technicznym.

- Baseny będą miały dwie głębokości: pierwszy basen umożliwi pływanie starszym dzieciom i dorosłym na głębokości 1,7 m, natomiast drugi będzie płytszy – 0,7 m głębokości, tutaj młodsze dzieci będą miały okazję zarówno uczyć się pływania, jak i szkolić swoje umiejętności. Na terenie basenów znajdować się będą również plenerowe prysznice, ławki i kabiny do przebierania - mówią urzędnicy.

Budowa będzie kosztować prawie 3 miliony złotych. Magistrat zabiega jednak o dofinansowanie w ramach uzyskania środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w wysokości 1.519.437,00 zł. Pozostałe koszty mają zostać pokryte z budżetu miasta.

Jak tłumaczą władze miasta, inwestycja ta przełoży się na powstanie nowych miejsc pracy, a także na rozwój przedsiębiorczości regionu i jego konkurencyjności w skali kraju. 

[ALERT]1616939484929[/ALERT]

 

(Daniel Wiśniewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

yhgtfryhgtfr

11 1

a wystarcyłoby po prostu odbudowanie basenu solankowego który był ewenementem na skalę kraju . :/ ale co tam. lepiej kombinować pod górkę by z niej spaść.
a poza tym nie chcemy juz turystów, teraz mamy sezon izolacji a nie zbierania sie tłumów. 21:39, 28.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NoemiNoemi

1 0

Sezon izolacji,a Ciechocinek żyje z kuracjuszy 13:42, 30.03.2021


SzefSzef

5 0

Zenujace to. Taka Korea Północna. Plany były...hotele, baseny solankowe...o patrz Kazik tam będzie wielkiiii hotel i co i d.....a. w ciechocinku wystarczyło postawić wielki aquapark jak w.mszczonowie i ciechocinek wyszedłby zwycięsko. Albo 50m basen. 06:13, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paulina44Paulina44

3 0

Dobrze że w Toruniu też mamy baseny w miejscu Wodnika.
A nie! Przecież to małe, płatne sadzawki w hotelu.... 07:50, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

thesingingthesinging

4 0

A w Toruniu nie ma żadnego basenu. Włodarze uznali że to nie opłacalne. Nie ma Jordanek, nie ma Wodnika. Stawiają te beznadzieje baseniki i myślą że to załatwi sprawę.
Lepiej postawić Camerimage, niż kompleks basenów dla mieszkańców.... 07:52, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%