Zamknij
REKLAMA

Bardzo blisko Torunia koronawirus zaatakował młodych ludzi. "Chorują po urodzinach"

20:28, 31.07.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Bardzo blisko Torunia koronawirus zaatakował młodych ludzi. "Chorują po urodzinach"

W ostatnich dniach liczba osób zakażonych koronawirusem zwiększyła się w gminie Obrowo. Wójt gminy za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosował apel do mieszkańców. 

To najprawdopodobniej impreza urodzinowa, która odbyła się ponad dwa tygodnie temu w gminie, jest przyczyną tak dużej liczby zakażeń w gminie Obrowo. 

- Sytuacja jest poważna. Potwierdzam, że na dziś 11 osób w naszej gminie jest zakażonych koronawirusem. Apeluję więc o ograniczenie kontaktów i zastanowienie się nad faktyczną potrzebą organizowania większych spotkań. Koronawirus zaatakował młodych ludzi. Chorują najprawdopodobniej po urodzinach, które odbyły się dwa tygodnie temu. Niestety, mogli mieć kontakt z wieloma z nas. Dlatego bądźmy czujni, uważajmy na siebie, w razie niepokoju kontaktujmy się telefonicznie z lekarzem i sanepidem - wyjaśnia Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo. 

W gminie już wprowadzono środki ostrożności.

- Wirus wciąż jest niebezpieczny! Uzasadnione okazały się ograniczenia wprowadzone w naszym urzędzie, polegające na zamknięciu budynku dla interesantów. Uzasadniona okazała się również, niestety, rezygnacja z organizowania imprez kulturalnych i integracyjnych w naszej gminie. Być może byłoby wówczas więcej chorych - dodaje wójt

Co dalej?

- Jestem na bieżąco informowany o sytuacji zdrowotnej w gminie. W razie potrzeby podejmę odpowiednie działania mające na celu ochronę zdrowia mieszkańców  Proszę o spokój i zdroworozsądkowe zachowanie. Stosujmy się do wskazań służb sanitarnych - podkreśla wójt. 

Masz dla nas temat? Napisz. 

[ALERT]1596101361789[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TdtTdt

1 0

Przecież od dwóch tygodni o tym wiadomo. Nic nowego.... 08:51, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA