Zamknij
REKLAMA

Jest nowa droga z Łubianki do Bierzgłowa. Kosztowała 13 mln zł [ZDJĘCIA]

11:32, 28.05.2019 | online
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Jest nowa droga z Łubianki do Bierzgłowa. Kosztowała 13 mln zł [ZDJĘCIA]

Dziś (28 maja) został otwarty gruntownie przebudowany 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 546 z Łubianki do Bierzgłowa w powiecie toruńskim. Nowe rondo, bezpieczna ścieżka rowerowa, wygodny parking przy centrum kultury oraz chodniki to najważniejsze elementy zrealizowanej inwestycji, która kosztowała 13 mln zł. 

W ramach inwestycji poszerzono jezdnię, a łuki dostosowano do najnowszych standardów. Wzdłuż całego odcinka wybudowano ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2-2,5 metra. Na terenach zabudowanych i w rejonie przystanków autobusowych dobudowano chodniki. Powstały też  zatoki autobusowe, zjazdy na posesje oraz na drogi lokalne. Most nad Papowską Strugą przebudowano natomiast na przepust.

W Łubiance na połączeniu z trasą Toruń-Unisław zbudowano rondo o średnicy 35 metrów. Dochodzące do niego jezdnie są rozdzielone wysepkami dla pieszych (azylami), które pozwalają bezpieczniej przechodzić na druga stronę drogi. Naprzeciwko centrum kultury powstał parking na około 60 samochodów. Natomiast w rejonie ul. Samorządowej oddano do użytku zatoki postojowe. Cała trasa zyskała kanalizację deszczową dzięki czemu nawet po opadach nie tworzą się kałuże.

Za modernizację odpowiadała firma Kobylarnia S.A. Inwestycja pochłonęła ponad 13 mln zł.  Większość środków na realizację inwestycji zapewnił Urząd Marszałkowski. W przedsięwzięciu uczestniczyła też gmina Łubianka, która przeznaczyła na ten cel 1,4 mln zł. Wsparcie ze strony gminy polegało też na pozyskaniu niezbędnych gruntów.

Przebudowa drogi z Łubianki do Bierzgłowa to uzupełnienie wcześniejszych inwestycji w tym rejonie. W Bierzgłowie modernizowany odcinek łączy się z fragmentem  przebudowanym w latach 2013-14. Natomiast w Łubiance połączył się z drogą  wojewódzką nr 553 (Toruń - Unisław), która została zmodernizowana w 2008 roku.

W uroczystości otwarcia ronda uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober i radny województwa Tadeusz Pogoda.

[ALERT]1559035996112[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA